Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. listopadu

9. 11. 2020

Ve středu 11. 11. (na Den veteránů) jsme se sešli na Discordu 

 

bezpecnost-na-internetu.pngBěhem středeční schůzky nám sice Martin sníh nepřivezl, ale přivezl spoustu srandy do našeho online setkání. Mája s Ditou si pro děti připravily povídání o našem oddíle, o tom kdo jsem, co děláme a proč to děláme. Povídali jsme si o zážitcích z výletů, netradičních schůzek i z letního tábora. Otevřelo se i důležité osvětové téma o organizaci Pionýr, díky které můžeme naší činnost provozovat. Není důležité pod koho patříme, ale je důležité o tom mluvit a znát pravdivé informace. 
V druhé části Povídací schůzky to převzal Ondra, který nás zavedl do jeho ráje kytek. Dozvěděli jsme se užitečné informace o pěstování a řízkování, měli jsme šanci vidět vzácné netradiční rostliny a na konci nás čekal kvíz, ve kterém zvítězil Matěj ze starší a vyhrál jednu z Ondrových rostlin!
 
 
bezpecnost-na-internetu.png
 

Na kreativní schůzce jsme se s PXem naladili na kytarovou vlnu.

 

 

Hravé schůzky se zúčastnilo celkem osm členů. Nejprve jsme si zahráli hádání slov pomocí kreslení obrázku na skribbl.io. Hrálo se na pět kol. Nejvíce bodů získal Michal ze Starších, na druhém místě pak byla Káťa K. za mladší UFOuny. Následně jsme se rozdělili na dva týmy a po menších komplikacích s připojením a vysvětlení pravidel hry Cooks and crooks jsme započali hraní na platformě Tabletopia. Hra spočívá ve vaření jídla podle receptu z karet v ruce, na kterých jsou různé ingredience. Zákeřností je, že mezi ingrediencemi se ale vyskytují i škodící prvky jako například ponožka, infekční náplast, šneci a podobně, které ve svém jídle opravdu nechcete. Naopak, chcete je dát ostatním hráčům do jídla a tím jim uškodit. Vyhrává ten kdo za své pokrmy získá nejvíce bodů. Jako první dohrála skupinka Michal, Erik, Bert, kteří hru ukončili předčasně, protože pospíchali na skutečnou večeři. Druhou skupinku hra chytla a zdrželi se s ní i pár minut po oficiálním konci schůzky. Tam měl nejlepší pokrm Vojta z vedoucích, který porotu překvapil svou pizzou s ančovičkami.