Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolo s UFem

16. 5. 2020

Kolo s UFem

Aktivita navazuje na projížďku s poznáváním značek. Nápovědu hledejte na Mapy.cz. Kdyby vám i tak nebylo něco jasné, pište na mail: kolosufem@seznam.cz.

kolo.jpg

Výlet získáte ke stažení zde.

Již jsme si oprášili práci s mapou a ostatní důležité dovednosti, a tak nezbývá nic jiného než se vydat do terénu. Výlet je sice konkrétně připraven, ale samotná trasa bude tak trochu na vás☺. Samozřejmě malinko poradíme. Od GJM vede okruh, kde se nemusíte vracet a pojedete stále vpřed, přes tři pražské lesy v tomto pořadí: Kunratický, Hostivařský a Milíčovský. Navrátíte se samozřejmě opět ke GJM.

Název výletu (KOLO S UFEM) se zdá jednoduchý, ale ukrývá hlavní nelehký úkol. Na zmíněném okruhu budete muset vyfotit informační tabule s názvy ulic takovými, aby první písmena těchto ulic, kterými vede daná trasa, mohla dát dohromady název výletu. Fotky můžou být v libovolném pořadí. Pokud nebude možné informační tabuli nalézt, vyfoťte alespoň konkrétní místo, kterým projíždíte a fotku pak podle dané ulice v počítači pojmenujte. Samozřejmě projedete mnohonásobně více ulic, ale bude stačit pouze těchto 9 fotek.

Doprovodným úkolem je vyfotit v každém ze zmíněných lesů jednu turistickou značku vždy jiného barevného rozlišení. Tedy další 3 fotky.

Fotky budou samozřejmě vždy s vámi, takže vás buď parťák na daných místech vyfotí nebo procvičíte selfie. Kdo by chtěl, může k fotkám přidat i nějaký komentář, na jejichž základě pak bude sepsána reportáž do kroniky.
 

Okruh je veden buď po cyklostezkách či po turistických cestách. Je zakázáno se pohybovat po jiných nevhodných cestách. Na cyklostezku u GJM se napojujeme hned z druhé strany školy.
 

Pořádně tedy dle našich rad z posledních týdnů trasu naplánujte a za nějakého slunného dne neváhejte vyrazit.
Focení bude probíhat vždy na bezpečném místě po zastavení. Dbejte všech pravidel silničního provozu. Před výletem vše proberte s rodiči nebo je vezměte s sebou☺.

 

Výlet se koná bez účasti oddílových vedoucích.

Své fotky posílejte komukoliv z vedoucích (např. na safarikova.maja@gmail.com), či na mail: oddil.ufo@seznam.cz.

Výlet si můžete projet do konce května. V červnu bude vyhlášení výsledků.