Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFOarchiv akcí 5

30. 11. 2006

Rok 2014-2015

 

Konečně na Čundr !

17.4. - 19.4. 2015

_1.jpgV pátek 17.4.2015 jsme se sešli na Hájích abychom konečně vyrazili na již dlouho plánovaný čundr. Zvolili jsme pro první čundr asi nejlepší lokalitu - Brdy. Z hlavního nádraží jsme odjeli vlakem na Dobříš a odtud jsme se vydali hledat Zlatou Bleskovku - srub, v lese kousek od Dobříše, kde jsme plánovali přenocovat. U srubu nás čekalo velké překvapení - již z dálky jsme viděli oheň a slyšeli hlasy od srubu. Srub byl obsazen dvojící trempů, kterým naštěstí nevadilo, že jsme se k nim přidali a večer nás bavili svými historkami. Když jsme po trochu chladnější noci opouštěli srub, trempové u srubu ještě zůstávali, takže nám odpadla starost s hašením ohně. V sobotu bylo opravdu aprílové počasí (v jednu chvíli i lehce sněžilo), ale neodradilo nás to a vydali jsme se přes CHKO hrádek směrem na Stožec a dále na Knížecí studánky, kde jsme si dali oběd. Po obědě jsme se zamířili do Voznice. Zde se od nás odpojil Filip a my dále pokračovali bez něj. Původně nás čekala už jen krátká část na Pražec - další srub, který jsme měli vyhlídnutý pro přenocování. Poté dorazili na místo kde jsem podle popisu očekával srub Pražec, vydali jsme se ho hledat. Bohužel jsem po několika telefonátech s KUKIm a PetrSem zjistil, že popis polohy srubu je popisován podle KUKIho staré mapy. Na té je srub blízko žluté turistické značky. Mapa, kterou jsem měl já byla tato značka již červená. Znamenalo to pro nás dalších 6 km cesty. Když jsme se přibližovali ke srubu opět jsem zahlédl již z dálky oheň. Naštěstí byl v okolí ještě jeden volný srub - Zelené šišky kde jsme nakonec přenocovali.  Porce km za sobotu, které jsme ušli se tak vyhoupla na pěkných 27 km. Po nějaké době za námi dorazil také Kuki, který nahradil Filipa. V neděli nás čekala pouze cesta do Řevnic na vlak. Tu jsme si zpříjemnili zastávkou na oběd U Dernerů. Na vlak do Řevnic jsme dorazili opravdu za minutu 12 - asi 5 minut před příjezdem vlaku. Doufám, že se všem čundr líbil - za celý víkend jsme ušli pěkných 45 km - 8 v pátek, 27 v sobotu a přibližně 10 v neděli.

Severka

fotky z akce zde

LaserGame II

7.3.2015 

V sobotu 7.3.2015 jsme se již podruhé vydaili zahrát si tuto velmi populární hru. Tentokrát jsme, však zvolili arénu kousek od metra Českomoravská. Ve složení Štika, Honza, Dita, Matěj, Ondra a Severka jsme si zahráli 2 napínavé bitvy. V první hře jsme tvořili červený tým, který se postavil dalším 2 týmům (zelený a modrý) složených z cizích hráčů. Skončili jsme na druhém místě. Ve druhé hře ("Agentech") hrál každý za sebe. Čím déle vydržel být člověk "Agentem" tím více bodů získal. Pokud ho však někdo trefil "sebral mu" tím i roli "agenta". Po druhé hře jsme si dali menší pauzu, vyplněnou občerstvením, stolním fotbálkem a hrou Kinect Adventures. Třetí hru Laser Game si zahráli pouze Štika, Dita, Honza a Matěj. Poté jsme se všichni v pořádku vrátili na Háje.

Severka  

  

Aquapark Barrandov

22.2.2015  -tradiční výlet do bazénu

10370905_10203768121147842_4226865371122172905_n.jpgV sobotu 22.2.2015 jsme se ve složení Dita, Johy, Štika, Filip a Severka sešli lehce po poledni na Hájích u Mozaiky abychom si jako již každý rok vyrazili užít zimní odpoledne do vyhřátého bazénu. Letos jsme z Pražské nabídky zvolili ten na Barrandově. Vyrazili jsme autobusem 125 až na Smíchov na zastávku Lihovar odtud jsme to měli již kousek tramvají na Sídliště Barrandov. Po příchodu do aquaparku jsme si koupili 2 hodinové vstupné a po převlečení a sprše jsme si již užívali všechny atrakce. Byly zde 2 tobogány, masážní výřivky, plavecký bazén, divoká řeka a parní komory. Zvládli jsme vyzkoušet všechno. V plaveckém bazénu jsme uspořádali menší závod, ve kterém ve finále jednoznačně zvítězil Štika nad Filipem. V uspořádali jsme také závody v tobogánu, ve kterých zvítězil Severka s časem 7 vteřin. Na druhém místě byla Dita s časem 9 vteřin. 2 hodiny utekly docela rychle a my museli aquapark opustit. Před odchodem jsme si dali ještě menší svačinu a před aquaparkem udělali pár fotek. Poté už jsme jen vyrazili na Háje.

Severka

Fotky z akce zde.

Bílé Bílkovice

23. -25.1 2015

20150124_111603.jpgV pátek 23. 1 jsme jeli na tradiční akci Bílé Bílkovice, ve složení: Filip, Severka, Honza, Štika, Johy, Dita a v sobotu také Petrs. Po příjezdu do tábora jsme museli připravit boudu a hlavně zatopit v kamnech. Severka pro nás měl překvápko v podobě buřtů, které jsme si všichni s chutí dali. Všichni jsme si potom zahráli deskové hry, kde nás nejvíce zaujal Cech zlodějů.

Druhý den ráno holky připravily výbornou snídani – palačinky s nutelou. Po této vydatné snídani přišla první venkovní hra, kdy jsme se museli rozdělit na dva týmy, složit puzzle a uhodnout, kdo na nich je. K obědu nám vedoucí udělali vynikající smažený sýr s bramborami, po kterém přišla nejhorší část dne, a to mytí nádobí a štípání dřeva. To jsme nakonec zvládli rychle, a tak jsme mohli jít hrát další hry.

V neděli hned po snídani jsme vyrazili ven, kde nastala apokalypsa. Prvním úkolem bylo dostat se do výšky dvou metrů nad zem, aby nás nedostala velká vlna, která měla přijít. Pak jsme se museli všichni dostat přes pavučinu a závěrem do tábora se zavázanýma očima. Všichni jsme apokalypsu přežili a Bílkovice parádně užili, i přesto, že nebyl sníh.

Filip

Fotky z akce  zde                                                           

                                                                                                                                                                                                         

Mindcraft

23. 11. 2014 - jednodenní hra po Praze
2014-11-23-13.12.23.jpgSraz byl v neděli v časných ranních hodinách a my jsme se tam sešli vši (Myšák, Kuki, Fíla, Michal, Šárka, Kája, Marek, Dita, Johča, Matěj, Honza, Štika, Pavlík, Kachna, David, Šamby a Vítek). Venku byla zima, ale nám to nevadilo. Těšili jsme se na den plný dobrodružství a tak jsme na nic nečekali a začali. Účastníci byli rozděleni do třech týmů, Millerovi (Nejmladší), Balážovi (Mladší), a Čermákovi(Starší).

Všechny tyto rodiny měly na začátku jasný úkol, a to prohlédnout si s průvodcem co nejvíce památek. Ale jak to tak bývá, nic není tak, jak to bylo naplánované, a tak se brzy rozdělily. Nejprve se oddělili Millerovi po útoku na průvodce. Jejich úkolem bylo ochránit průvodce s důležitým kufříkem a zařídit jeho bezpečí při cestě na bezpečné místo. První cesta vedla do Edenu, kde jim měly být předány informace. (Díky mami :-D) Mezitím se v Ječmínkovi Čermákovi dozvěděli, že mají opustit rodinu Balážových a že na ně na Budějovické čeká taxík. Co čert nechtěl, Čermákovi byli uneseni do MATRIXU, odkud není cesty zpět. Od této chvíle se Starší snažili dostat z virtuální reality, aby se zachránili. 

Mladším se samozřejmě nelíbilo, že byli jejich přátelé uneseni, a proto dělali vše, o co je vyděrač žádal. Nejprve si museli prohlédnout různé památky a vše zdokumentovat, aby byl vyděrač spokojen. To mu ovšem nestačilo a chtěl, aby vzali na procházku i jeho blízkého přítele Boxíka, o jehož umístění byli kluci informováni pomocí UFOunského zpravodaje v trafice na Václavském náměstí.

Starší mezitím hledali zprávu na Nám. Bratří Synků, která je poslala na Hlavní nádraží pro balíček. Mobil z balíčku pak posloužil jako komunikační prostředek a dorozumívání se zlounem. Pomocí nalezeného QR kódu se také snažili nalézt kontaktní osobu před Palladiem, ale marně.

V tuto chvíli už měli nejmladší vyzvednutý batoh z vlaku a pelášili na bezpečné místo. Samozřejmě se museli předtím zeptat kudy kam a tak jim byly informace předávány třeba telefonní budkou.

Balážovi už obcházeli vytyčené památky s Boxíkem a živě se s ním dokumentovali. Ke konci také dospěli pod horu Petřín, kde na ně čekal kontakt, který je odvedl nahoru a předal nějakou abecedu. Tam se shledali s Millerovými, kteří už netrpělivě vyčkávali jejich příchodu na bezpečném místě. No jo, ale kde jsou Čermákovi? Ty se díky snažení Balážových dozvěděli o cestě ven z Matrixu a tak se museli všichni prohrabat tunelem ven. Po cestě našli podezřelý klíč a tak si ho vzali s sebou.

Na Petřín dorazili Starší, ve chvíli kdy už ostatní věděli co se vlastně všechno stalo. Klíč použili k uvolnění kufříku, abecedu k rozluštění tajné zprávy z kufříku, která jasně hovořila o ukrytí odměny pro všechny zúčastněné a tak netrvalo dlouho a všichni si pochutnávali na nějaké té mňamce.

A proč vlastně "MindCraft"??? Zkuste se v tom vyznat. ;-) 

Fotky z akce

Myšák

Krhnaj 2014

22. 11. 2014 - jednodenní floorbalový turnaj
450--22-.jpgTento dne začal netradičně. Po ránu jsme se sešli hned dvakrát. Jednou pouze Nejmladší po osmé a podruhé Starší s Mladšími něco po jedenácté. Nejmladším začínal turnaj chvíli po deváté a tak rychle vyrazili na "Květňák". Po příchodu se rychle převlékli do sportovního a vyběhli na sportoviště. Konkurence byla letos silná, ale UFOuni se jí nebáli. Mezi ty odvážné patřili Šárka, Michal, Martin, Kája a David, na střídačce na ně potom dohlížel zkušený kouč Kuki a asistentni trenéra PX a Ondra. Během dopoledne pak bylo odehráno pět zápasů, během kterých si Nejmladší vedli suveréně a nedopřáli soupeřům ani jeden bod za vítězství a odešli s hlavní cenou.
Kolem poledního pak řady UFOunů doplnili Starší a Mladší. Ti už se těšili, jak si ten pošmourný den zpestří. Mezi statečnými se objevili z Mladších, Kachna, Šamby, Tomáš, Pavlík, Vojta, David a Vítek (trenéři Myšák a Dafča), ze starších pak Štika, Dita, Honza, Tomáš, Kuba a Matěj (trenér Severka).

Vzhledem k rozdělení skautských věkových skupin spadali Mladší i Starší do stejné kategorie (10-15 let) a ač to pro Starší znamenalo velkou výhodu, Mladší se nezalekli a vyrazili bojovat. Nutno přiznat, že věkový průměr Mladších 10,5 roku byl ze všech týmů jednoznačně nejnižší a tak není divu, že jejich snažení neskončilo medailemi. Na druhou stranu ovšem Mladší svedli několik velmi vyrovnaných zápasů, s výsledky 5:6 a 6:8, při kterých se soupeři oprávněně obávali o své vítězství. V některých zápasech pak byli zapojeni fandící Nejmladší a za velkého úžasu diváku si vodili 14leté soupeře po hřišti a dokonce i několikrát skórovali.
Na druhou stranu Starší nastoupili bez obav do všech zápasů, které od první chvíle vyhrávali. Mezi střelci se pak prosadili jak chlapci, tak dívky, a za skvělých výkonů brankáře Štiky neměli zkrátka soupeři žádnou šanci. Zaslouženě si pak všichni odnesli zlaté medaile.

Speciální díky bych chtěl vyslovit odvážné hráčce Šárce, která nastoupila, kromě Nejmladších i v bráně Mladších a dokonce i Starších, kde působila při finálovém zápase jako nepřekonatelný oříšek pro soupeřovy útočníky.

Myšák

Fotky z akce

 

Rok 2013-2014

Laser game 2014

 

 

20140329_154352.jpgV sobotu 29. 3 jsme navštívili Laser arénu Praha. Sraz byl v poledne u GJM, odkud jsme se vydali na autobus a poté na metro až do Nových Butovic. Sešli jsme se ve složení Filip, Severka, Tom, Matěj, Honza, Lukáš a Fanda. Před hrou jsme se občerstvili, vyslechly pravidla, dostaly vesty a zbraně a šli jsme hrát. První hru jsme hráli všichni proti všem, a jak to dopadlo? To se můžete dozvědět z fotky pod textem. Po krátké pauze následovala druhá hra, a to na dva týmy. Červený tým se skládal z Filipa, Severky, Toma a Honzy. Zelený z Matěje, Lukáše a Fandy. I díky početní převaze zvítězil tým červených s celkovým skórem 9550/2900 bodů. Po hře jsme zhodnotili výsledky a vydali se zpět domů… hru jsme si všichni užili a já osobně už se těším na další výlet.

Filip

Bílé Bílkovice 2014

Letos v zimě se do Bílkovic vypravili pouze 2 Starší UFOuni a 2 vedoucí. Konkrétně jsme vyrazili v tomto složení: Štika, Honza, FIlip a Severka. Vzhledem k našemu počtu odpadl problém s dopravou. Jeli jsme pohodlně Filipovou Felicií a nebyli jsme závislí na jizdím řádu autobusu. Večer jsme sě navečeřeli zahráli si pár deskových her a v rozumnou dobu šli spát. Ráno jsme začali skvělými michánými vajíčky se šunkou a čajem. Dopoledne jsme si zahráli pár her s fusačkama. Odpoledne pak kromě Osadníků z katanu jsme absolvovali běhy na lyžích a pózování ve stylu ZOH 2014. Po setmění jsme se opět přesunuli k oblíbeným deskovým hrám. Zde Filip ukázal své schopnosti v oblasti obchodu s nemovitosmi a totálně spolu se Štikou ožebračili Honzu a Severku v Monopolech. V neděli jsme stihli jen pár her venku a po obědě jsme vyrazili směr Praha.

 Severka

Aquapalace 2014

12. 1. 2014

První letošní výlet jsme vyrazili do Aquapalace Praha. Akce se zúčastnili: Filip, Severka, Matěj, Tomáš, Štika, Honza a Lukáš. Od GJM jsme se vydali na Aquabus na Opatov, kde jsme si čekání na autobus zkrátili u stánku na pizzu. V aquapalace na nás čekalo několik tobogánu a bazénů, které jsme si všichni užili. Dvě hodinky rychle utekly a my jsme se vydali na autobus zpět. Na Opatově všichni dostaly eura do celoroční hry a vydali se do svých domovů..celkově jsme si užili krásné nedělní odpoledne.

Filip

Mikulášský výlet

8.12. 2013

dsc02979.jpg

Náš úkol zněl jasně: Zachránit Mikuláše, kterého unesli čerti, aby nemohl obdarovat hodné děti. Mikuláš při svém únosu naštěstí stihl napsat pár dopisů, podle kterých jsme šli po jeho stopách. První dopis nás zavedl do Mrače, ze které jsme vyrazili do Poříčí nad Sázavou. Z něho dále po červené směrem na Benešov. Po cestě jsme si zahráli Mikulášskou poštu, Čertovskou honičku a další. Abychom mohli pokračovat, museli jsem určit podle přírody sever, díky kterému jsme mohli určit jih. Došli jsme až na Konopiště, kde jsme porazili čerta, který hlídal Mikuláše. Nakonec jsme ho zachránili a děti od něho za odměnu dostaly nadílku. Celkově jsme ušli úctyhodných 12 km.

Ondra

Fotky z výletu zde.

Krhnaj 2013

30.11. 2013 florbalový turnaj

I letos nás oddíl Krhůtů pozval na tradiční florbalový turnaj s názvem Krhnaj. Jednalo se o 8. ročník tohoto turnaje a oddíl UFO se ho účastnil již po 4. Turnaj byl rozdělen do 3. částí jako první přišly na řadu kategorie mladších hráču, kterého se účastnil i náš oddíl Mladších UFOunů. Musíme pochvalit celý tým i s coachem Myšákem protože neprohráli ani jeden zápas a soupeři dovolili jen 1 remízu. V posledním rozhodujícím zápase potvrdili skvělou formu a turnaj vyhráli. Starším UFOunům, jejichž kategorie začala lehce po 11. hodině se dařilo stejně dobře. Bez ztráty bodu vyhráli skupinu B do které byli nalosováni. Velkou zásluhu je nutno připsat Štikovi, který v bráně doslova čaroval. V semifinále si Starší lehce poradili s týmem "Hmyzáků" a začali se připravovat na finále proti "Ostré sekeře". Ve finále přišla první komplikace, zápas byl velice vyrovnaný, ale nakonec Štika svůj tým v rozhodujících okamžicích podržel a i Starší vyhráli finále a skončili na 1. místě. Po vyhlášení výsledků už všichni netrpělivě čekali na exhibiční zápas mezi dospělým týmem UFa a Krhůtů. Po strhujícím výkonu nakonec tým UFa porazil Krhůty rozdílem 8:5. Nejlepším hráčem byl za UFO vyhlášen PetrS, za za neskutečný výkon v bráně. Těšíme se na příští rok.


Fotky si můžete prohlédnout na http://www.krhuti.cz

Severka
Cukr, káva, limonáda
20.10.2013 jednodenní cyklistický výlet
dsc_0679.jpgV neděli jsme na sraz dorazili ve složení Filip, Tom, Honza a Štika. Kdo chtěl hned ze začátku získat bonus do celoroční hry, musel z názvu výletu zjistit, kam směřuje naše trasa. Všichni to bez problému věděli, a proto jsme se vydali přes Kunratice dál k Písnici. Cestou jsme také jeli kolem letiště Točná. Po sjezdu k řece Vltavě nás čekalo táhlé stoupání až k Cukráku.
Na Cukráku jsme si dali oběd a zahráli hru, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto vysílači a našli poklad. Po odpočinku jsme sjeli do Černošic, z kterých jsme pokračovali k Praze podél řeky Berounky až na její soutok z Vltavou. Za krásného podzimního počasí jsme ujeli krásných 60 Km.
Filip

 Rok 2012-2013

Čím místo Karla IV.

14. - 16. 6. 2013 - společná víkendová cykloakce
krenicna.jpgI přes nepřízeň živlů, které vyplavily kemp, kam jsme původně měli jet, sešlo se v pátek 14. června dohromady 10 dětí a 7 vedoucích, aby navštívili chatu v Čími. Autobus ze Smícháče naštěstí jezdí až do dané vesnice přímo, takže cesta nebyla nikterak náročná. Čas však velel dost rázně, takže stačilo už jen postavit stany a zalézt do nich.
V sobotu se jednotlivé oddíly rozprchly na průzkum terénu do všech světových stran: Honza se Severkou a Filipem se vydali neznámo kam, zatímco Mladší s Dafčou a Kukim vyrazili na sever, kde se po obědě ve Štěchovicích dostali až k Hadí řece, tedy slavné trampské Kocábě. Povodně tu škod napáchaly dost, takže nás ani nepřepadli divocí trampové, kteří měli své starosti. Terén s cestami poznamenanými povodněmi nám zvládl být udatným protivníkem i bez pomoci a cyklistika se tak občas měnila v pěší turistiku s oporou kola. Nejmladší s Dášou a Petrou pak zamířili na jih a přes několik z náročnějších kopců se dostali na Živohošť a jeden z nich jim dal zabrat i na cestě zpět do Čími. Myšák se měl co učit na zkoušku, takže hlídal chatu a připravil nám dobrou večeři, kterou jsme všichni po náročné vyjížďce potřebovali.
Večer jsme si pak zahráli modifikované Aktivity, kdy Honza spolehlivě porážel i dva hrající vedoucí.
Neděle už byla méně cyklistická, společně jsme dojeli do lesa k Novému Knínu, kde jsme si vysloužili balíček s obědem tím, že jsme unikli zákeřným Ufoprůjmům. Těm se nejlépe dokázala vyhnout Kiki, najedli jsme se však nakonec všichni. Po příjezdu na chatu už bylo potřeba uvést ji do původního stavu a naložit kola na vozík, což trvalo tak akorát, že jsme se mohli vydat zase na autobus a zpátky ku Praze.
 
fotky z akce
 
video z akce