Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFOarchiv akcí 4

Rok 2011 - 2012 

 

Singltreky pod Smrkem

st1.jpg15. - 17. 6. 2012 - parádní bike akce

Účastníci: Bok, Px, Jermin, Kuba, Ondra, Jára, Petra, Hanka, Kuki, KUKI.

Ráj, blaho, slast, rychlost, feeling, úžas, drive, PROSTĚ PECKA! Všichni kdo jeli se mnou budou určitě souhlasit.. Nejvíc nejlepší poježděníčko života!! V pátek to sice s dopravou na místo trochu vázlo, ale nakonec jsme se tam dostali všichni v pohodě, zatím nevěda (kromě Kuby), co nás další den čeká.

V sobotu hned po ránu stoupáček pár kilometrů k boudě Hubertce. Tam jsme najeli na náš první singltrek – heuréka! Úžasná jízda! A to byla první z mnoha. Za celý den jsme projeli skoro všechno a když zbýval už jen nejvzdálenější polský okruh zajecznik, tak jsme se rozdělili na frajery a ulejváčky. Frajeři pokračovali na zajecznik, ale jaksi kdesi bloudilisi. Ulejváci jeli zpět do Bílého potoka, jen si cestou zaskočili na jednu černou – okolo Měděnce. Pak příjemně unavení dojeli do chatky a jen co se zkulturnili, koukali skrz okno na 2cm kroupy, které potkaly ještě frajery kdesi v lese. Večer gulášek a pak fotbal s Polákama.

Druhý den jsme se na singltreky sice nedostali, ale zato nám Kuba vymyslel úchvatnou trasu do Liberce – nádherná cesta, nádherný výhled. V Liberci jsme díky Járovi zažili zase trochu adrenalin a pak vzhůru do Prahy s luxusním student agency, bomba! : -) Shrnuto podtrženo – nejlepší bike víkend ever!

Peťa

fotky z akce

 

Další díl UFOpaintballu!

ufo3_small.jpg13. 5. 2012 - paintball v Klecanech

Účastníci: Bok, Jirka, Px, Jermin, Dáša, Ondra, Jára, Kuki.

Navštívit s oddílem paintball jsme vyrazili již letos v zimě a jelikož akce se všem líbila a dobře jsme si ji užili, chtěli jsme si také vyzkoušet, jak se hraje ve venkovním prostředí.

Jakmile se na Slevomatu objevily vouchery na hřiště Alcatraz v Klecanech, nebylo již na co čekat.

Na akci jsme se sešli tradičně na Hájích u Kosmonautů, a to Bok, Jirka, PX, Jermin, Dáša, Ondra a Kuki, já jsem se připojil v Kobylisích, kde jsme přestupovali na autobus. Když jsme dorazili na hřiště, pan organizátor a později i rozhodčí hry nás již u brány vyhlížel. Byli jsme tam ten den prvními hráči. Hned jsme si vyzvedli maskáče a hurá do šaten. Po převlečení jsme shlédli krátké instruktážní video, jak zacházet se zbraní, jak se v areálu pohybovat a jakých věcí se při hře vyvarovat. Následovalo fasování zbraní nabitých na prvních 100 kuliček a už jsme si to šinuli do tzv. safety zóny, kde rozhodčí vždy mezi jednotlivými hrami vydával pokyny a pravidla pro následující hru. Zde bylo možné si také odpočinout, občerstvit se a pohybovat se bez masky.

První hru, vlastně asi tři, jsme hráli tzv. „death match“, kdy proti sobě bojují dva týmy až do úplného vítězství jednoho týmu. V průběhu se k nám přidávali nově příchozí, již „cizí“, hráči. Hřiště bylo veliké asi jako polovina fotbalového hřiště, po stranách lemované přízemními budovami bývalých kasáren. Nádvoří bylo poseto plechovými barely a skrýšemi z palet, jako úkryt občas dobře posloužily i keříky. Když nás již bylo na hřišti přes dvacet, začínalo tam být trochu plněji, ale zase jsme si mohli zahrát taktičtější hry. První variantou byla „Bomba“, která byla na počátku hry umístěna na hlavní příjezdové cestě vedoucí středem hřiště. Úkolem týmů bylo tašku s bombou sebrat, umístit ji na dva nejvyšší barely  na hřišti a uhájit její místo po dobu deseti sekund. Pokud se soupeři nepodařilo do té doby bombu odstranit, nastal konec hry. Druhou hrou byly Kanystry, kdy po hrací ploše byly rozmístěny plechové kanystry na benzín (prázdné), přičemž úkolem každého týmu bylo nanosit si do svého „domečku“ co nejvíce kanystrů.

Hra byla časově omezena a kanystry si bylo možné z domečků navzájem krást. Třetí a poslední varianta hry se jmenovala Medik, kdy každý tým měl mezi sebou jednoho hráče označeného speciální plechovou helmou, který jako jediný směl zasažené hráče oživit dotykem. Jinak cílem bylo opět vydržet v poli déle než soupeř. Byl-li zasažen medik, konec hry na sebe obvykle pak nedal dlouho čekat. Ani jsme nevěděli jak a přiblížila se druhá hodina odpolední, kdy mělo naše paintballové soupeření skončit. Unaveni neustálým pobíháním a krčením se ve skrýších už jsme ale ani moc neprotestovali. Vybili jsme poslední zbytky munice, zúčtovali s panem rozhodčím za dobité kuličky – startovní 100 kusů nám rozhodně nestačilo, leckterým nestačil ani trojnásobek :-) - a vyrazili zpět na autobus. Náš Šaman Ťaman team však na soudcovské tabuli zůstal zapsán a třeba tam vydrží do naší příští návštěvy ;-)

Jarda

fotky z paintballu

 

Brdská čarodějnice 2012

brdska-carodejnice-2012_16.jpg

20. - 21. 4. 2012 - noční pochod za Brdskou čarodějnicí

Účastníci: Jirka, Kuba, Jermin, Gába, Kuki, Hanka, Jarda.

Počasí: vlahá jarní noc, polojasno.

Trasa: Praha hl.n. -> Hostomice -> Brdlavka -> Kuchyňka -> Hostomice -> Hostomice :-) -> Na soudném -> Halouny -> Babka -> Řevnice -> Praha Smíchov (celkem 9 hodin na cestě, délka pěší trasy 42 km).

Tajemnou obyvatelku Brd jsme se vydali navštívit již ve večerních hodinách 20.dubna. Naše putování se odstartovalo po příjezdu na malé nádražíčko nedaleko temného obydlí čarodějnice. Cesta vlakem z Hlavního nádraží do Hostomic proběhla v přátelské atmosféře, plna očekávání zážitků z blížící se noci.

První úkol dorazit na místo srazu se nám podařil hned spolu s dalšími účastníky, přesto jsme se vydali na trasu samostatně po bedlivém prozkoumání trasy dle pokynů získaných po registraci. Pod vedením Kuby a Jermina jsme se dali po značené trase přes náměstí kolem hospody u Frajerů vstříc večernímu dobrodružství. Za posledními chalupami se nám povedlo úspěšně projít i přes přilehlé louky, dokonce jsme působili  až tak sebevědomě, že jsme přesvědčili i několik ostatních skupin, že je to ta správná trasa:-) Pramen Brdlavky byl naší první zastávkou v dlouhém putování, a to jsme ještě netušili, že bude opravdu dlouhé. Abychom si výlet pořádně užili, nechali jsme ostatní poodejít a vydali se dále již jen ve světle baterek.

Lesní cesty střídala silnice, po které cesta  rychleji ubíhala, ale bylo těžké odhadnout, kdy je třeba zase odbočit na turisticky značenou trasu. Stejně tak výstup na Kuchyňku se nám plně nevydařil, ale vše se v dobré obrátilo, když jsme se vrátili na správnou cestu. Plnění zadaných úkolů jsme nebrali na lehkou váhu, podařilo se nám vytvořit hned několik slov z názvu brdského kopce. Stejně tak jsme vyluštili křížovku s historicky magickou tématikou. Udrželi jsme si tak sportovního ducha, přesto nás začala zmáhat únava. V některých úsecích nám připadala cesta již velmi dlouhá, proto jsme začínali vymýšlet možnosti, jak si ji zkrátit. Nebyl to však lehký úkol v nočních hodinách. Několikrát nás překvapilo, když jsme se ocitli na místech, o kterých jsme si mysleli, že jsme je již přešli:-)

Když jsme konečně došli až do Haloun a čekal nás již jen závěrečný výstup na Babku, pořádně jsme si naposledy vydechli. Vrcholu se nám podařilo dosáhnout již při plném světle dalšího dne. Není se čemu divit při ušlých 42km. A tak vyčerpaní, ale šťastní, že jsme v cíli, jsme spatřili vrchol s dalšími účastníky a také samotnou čarodějnici. Ta byla samým čekáním na nás rovněž značně znavena, ale vzhledem k tomu, že jsme nebyli poslední, se na nás i zazubila a pohostila nás teplým čajem. Byl to velký úspěch celého nočního putování.

Pak už jen Řevnice, Praha a hurá do postele. Někteří usnuli již cestou ve vlaku:-).

Hanka 

fotky z Brd

 

Šifra mistra Kelleyho

25. 3. 2012 - strategicko-prožitková hra v centru Prahy

4.png

V neděli 25. března jsme se sešli spolu se všemi UFOny u GJM a vydali jsme se na Háje, kde jsme se dozvěděli, že se mistr Kelly dnes pokusí dostat zpět do naší dimenze, což by mělo nenávratný dopad na chod věcí na zemi. Nejprve jsme se vydali hledat čokoládu, ve které byla uložena jízdenka na vlak (Petrovice > Hlavnínádraží). Dozvěděli jsme se také, že v tom vlaku je ukrytý batoh s informacemi o mistru Kellym a zároveň jsme se rozdělili na 2 skupiny. Na Hlavním nádraží jsme dostali SMS s názvem ulice, do které jsme měli pokračovat. Naše skupina se dostala k Žižkovské věži. Zde jsme dostali amulet, s kterým jsme poté zastavili rituál návratu do naší dimenze. Dále jsme šli do Riegrových sadů, kde jsme se dozvěděli, že máme přijít do určité restaurace a poprosit o 0,5 l mléka a kde jsme obdrželi klíč k šifře, kterou jsme dostali na začátku hry. Tuto šifru se naší skupině stejně nepodařilo vyluštit. Pak jsme se vydali na Anděl, kde jsme pomohli zdejšímu kouzelníkovi se zázračným lektvarem a on nám za odměnu sdělil, že o Kellym něco vědí na vrátnici ve fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Tento úkol jsme bohužel nestihli, a tak jsme museli otevřít nouzovou obálku.

Podle ní jsme se dostali až na Letnou, de jsme s vypětím všech sil a za pomoci druhé skupiny zastavili Kellyho návrat do této dimenze.

Jan Bok

fotky z akce

 

COOL & WHITE

24. - 26. 2. 2012 - víkendovka v Bílkovicích

Přijela jsem sice až v sobotu před obědem, ale kluci se měli prý dobře i beze mě : -) V pátek jeli z Prahy Kuki se Severkou spolu s Px, Bokem, Jirkou a Gábou. Severkovi přišlo jako super nápad se trochu osvěžit a tak to zamaskoval „nechtěným skokem“ do rozvodněného Bílkovického potůčku (maskování bylo samozřejmě čistě z výchovného důvodu : -). V táboře pak hezky zatopili, nacpali se véčou ještě od maminek a strávili večer na pohodu hraním Bangu ještě s Vojtou a Filipem, kteří dorazili o trochu později.

V sobotu se všichni až na PX (: -) vyspinkali do růžovoučka a hurá nasekat trochu dřeva, aby bylo na čem smažit ty úžasné steaky, co jsem jim udělala k obědu ; -) O které ale Vojta, Severka i Filip přišli, protože spěchali zpět do Prahy. Odpoledne hezky při vánku jsme se vyšplhali až ke „kládám“, kde jsme klukům zavázali oči a měli se odtud dostat zpět do tábora.. Úkol sice vypadá jednoduše, ale věřte, že sami aktéři vám potvrdí samý opak, hlavně poté, co se trápili hledáním lesa na poli a opačně : -)) Po necelé hodince se obě dvojice potkaly asi 30 metrů od místa startu : -D a společně konečně našly cestu zpět do tábora. Po úspěšném zvládnutí náročného terénu, který se kluci snažili pokořit závratně rychlým tempem (které si nenechali za žádnou cenu vymluvit), jsem jim za odměnu uvařila báječné špagety, ze kterých měl největší radost Jirka (prý je už dlouho neměl).

S Kukim jsme měli kreativní večer a tak jsme pro spící pány připravili cool&white desetifight (aneb zkusit šúšn), který je čekal ráno.. 

2012-02-26-11.15.37.jpg

Vážně ujeté úkoly, které je čekaly, vzali kluci se vší vážností a pustili se do nich s nečekanou vervou. Až tak, že se Gába hned při prvním boji zranil, jen teď nevím, jestli to náhodou neudělal naschvál, aby pak nemusel umývat nádobí  : -)) které normálně umývá ten, komu spadne věž (největší psycho-hororová hra v Bílkovicích).

Čas se nám chýlil a tak se ani celý desetifight nestihl. K obědu buřtguláš a pak už jen cesta z Benešova do Prahy.

Parádní sranda víkend!! ; -)

Díky, Peťa

fotky z Bílkovic

 

Prag Paintball Arena 2012

22. 2. 2012 zimní schůzka na paintballu

prag_paintball_arena_22022012_09.jpg

Účastníci: Dáša, Adam, Honza, Jirka, Gába, Kuba, Px, Ondra; Kuki, Petra, Jarda, Filip. 

Jednu zimní schůzku jsme se se Staršími UFOuny vypravili na paintball na Václavské náměstí. Tedy spíše do indoor arény se vstupem z Václavského náměstí. Pro většinu z nás to byl první kontakt s tímto „sportem“, a tak jsme se nejdříve museli s puškami a vybavením seznámit. Každý si dal několik cvičných ran do figuríny a mohlo se jít hrát.

První hru jsme hráli na dva týmy, které byly rovnoměrně rozděleny, tedy 2 vedoucí a 3 UFOuni. Každé kolo vyhrál jiný tým, a to byl jen důkaz, že týmy byly vyrovnané a nikdo nevyčníval. Další kola jsme udělali mírnou změnu. Hráli jsme klasickou vlajkovou. Doprostřed arény jsme umístili vlajku, a kdo ji první donesl na start, vyhrál. Při této hře spíše vyhrával defenzivnější tým.:-) Při finálním souboji se proti sobě postavili UFOuni a vedoucí. Mírnou početní převahu vedoucí na začátku vymazali, ale souboj pro dlouhou prodlevu nakonec skončil nerozhodně. Z každého týmu zůstal v prostoru totiž schovaný jeden hráč a nikomu se nechtělo už útočit.

Pro všechny to byl perfektně strávený čas, který utekl jako voda.

Kuki

fotky z akce

 

Zachraňte Mikuláše 2011

zachrante_mikulase_starsi.jpg4. 12. 2011 - mikulášský výlet

Účastníci: Honza, Michal, Martin, Míla, Bok, Gába, Px, Jermin, Adam. 

Mikulášský výlet se za poslední roky stal tradicí, ale chtěli jsme ho letos pojmout alespoň trochu netradičně. Samozřejmě nemohly chybět sladkosti od Mikuláše na závěr a vždy nějaké ta malá i větší překvapení. Ale jak už tak název  napovídá, letos nebylo získání odměn od Mikuláše zase tak jednoduché…

Mikuláš byl zajat zlými ufony a naším úkolem bylo ho osvobodit. Vydali jsme se proto na odvážnou misi vlakem z Hlavního nádraží do Jinců, kde jsme nalezli první stopy od Mikuláše. Šifra na ženských záchodcích byla sice rychle objevena a vyřešena, ale o to později zlikvidována. Nikomu se „na dámy“ nechtělo, ale pravidla byla striktní. Nesmí po nás zůstat žádný nepořádek, a tak se pak Gába odhodlal a vzal to  na sebe. Za odměnu vyfasoval GPSku, která celou skupinu dovedla na Křižatky, místo, kde se odehrávala asi nejzajímavější část programu – uspávání nepřátelských Mikulášů jedovatými foukačkami. Vyblbli jsme se zde opravdu moc a nejlepší střelec Jermin už dostal balíček a zajistil si tak výhodu, že nemusí zpívat na konci písničku. A tak to probíhalo i dále, na každém stanovišti dostal nejšikovnější UFOun balíček, a proto se soutěžilo jako o závod. Zvláště vypečené bylo hledání vzkazu v ufounově slizu a třeba i hraní si na největšího cvoka u národního památníku cvočkařství v Běštíně.

Tam jsme si dali menší pauzu na jídlo a už se začalo finišovat. Plešivec, místo, kam byl unesen hodný Mikuláš, byl už nedaleko. Na úpatí kopce si UFOuni už jen zvolili nejvhodnější strategii na zneškodnění všech mimozemšťanů papírovými koulemi. Nakonec vše dobře dopadlo a Mikuláš byl osvobozen. Cestou ránu papírovou koulí dostali skoro i dva civilisti..:-) Už se  stmívalo, tak jsme už  jen sešli do Mladějovic na vlak a s přestupem v Berouně jsme vyčerpaní, ale spokojení, dojeli zpět do Prahy.

Kuki 

fotky z akce

 

Krhnaj 2011

st.jpg

26. 11. 2011 - florbalový turnaj

Účastníci: Dáša, Px, Jermin, Ondra, Bok, Kuba. 

Do nabídky výletů se v listopadu vloudila i trochu, na první pohled, odlišná víkendová akce. Ale to vůbec nevadilo, každý druhý přece florbal hraje na tělocviku ve škole nebo v nějakých kroužcích, a tak nám nic nebránilo změřit síly s ostatními zájmovými oddíly z Jižního Města a okolí. My, jakožto Oddíl UFO, jsme nasadili 2 týmy (Starší a Mladší UFOuni) a poté ještě UFO Dream Team složený z vedoucích a jejich kamarádů. A jelikož to byl amatérský turnaj, nesvazovali jsme se žádnou taktikou a šlo se rovnou hrát.

Nejdříve šli do boje Mladší UFOuni. V prvních zápasech byla nejdříve znát menší nerozehranost, ale to rychle opadlo a ostatní týmy (Rackové, Špekotým, Špagety, Ostrá sekera A+B) brzy poznaly, že budou mít v UFOunech velké konkurenty. Později se rozchytali i brankáři, takže tým už neměl výraznější slabinu a zaslouženě si dokráčel pro první místo v turnaji se ztrátou pouze jednoho bodu za remízu s týmem Racků. Starší UFOuni byli po prvním zápase také považováni za favority, když rozstříleli Netopýrky poměrem 9:0. V brankovišti zvolili odlišnou strategii než tým Mladších, a to jednoho stálého golmana Jermina. Tento tah se nakonec jevil jako úspěšný a dal tím základní kámen dalším úspěchům. I ostatní hráči v poli hráli výborný turnaj a nakonec se ostatní soupeři (Melouni, Netopýrci, Slídilové, Ostrá sekera a Bílá hora) museli sklonit před jejich uměním a přenechat jim pohár za vítězství v turnaji.

Nakonec se hrál zápas dospělých. Ten se zapsal do pamětí všech aktérů především velkou tvrdostí, ale i tak byl zábavný, ale také velmi vyčerpávající. Krhůti nakonec ve společném měření sil byli o trochu úspěšnější, a to je možná i dobře, protože „monopol“ UFA na Krhnaji by asi nedělal dobrotu..:-). Celý turnaj se velice povedl a všechny bavil.

Kuki 

fotky z akce

fotky z akce od PeterSe

 

Pražská padesátka 2011

17. 9. 2011 - tradiční závod severním okolím Prahy (Dejvice - Okoř a zpět)

Účastníci: Kuba Jezdec, Martin Jermin, Jarda, Hanka

prazska-padesatka-2011_10.jpg

Na tomto veřejném závodě s hromadným startem exceloval zejména Kuba, který v silné konkurenci vybojoval bronzovou medaili v kategorii Juniorů a padesátikilometrovou trať pokořil v čase1:56:24. Ostatní se nedali zahanbit a jako "UFO family" obsadili duhou příčku v kategorii rodinných týmů. Na oficiální výsledkovou listinu se můžete podívat zde (mužitýmy), na fotografie od pořadatele potom zde.

Jak to všechno proběhlo:

17. září 2011 se náš oddíl historicky poprvé zúčastnil známého cyklistického závodu Pražská padesátka. Na start 13. ročníku do pražských Dejvic jsme vyrazili ve složení Kuba, Jermin, Jára a Hanka. Zatímco Jára s Hankou a Jerminem utvořili tým „UFO family“, Kuba si zajistil prémiový start v první dvoustovce závodníků a vyrazil se bít o titul v juniorské kategorii. Trať závodu nám dala v prvních kilometrech zabrat hned třemi náročnými „stoupáky“. Pak už se mírně vlnila mezi poli směrem k hradu Okoř, kde nás čekalo spásné občerstvení, kterého jsme si ale v závodním tempu příliš neužili. Věděli jsme však, že máme již polovinu za sebou a to nám dávalo sílu pokračovat dál. Tuchoměřice byly na dohled.

Jen jsme se přehoupli přes kopec Přední Kopaniny a čekal nás rychlý sjezd do Šárky. Tu jsme projeli, načež se před námi objevil závěrečný, a pro mnohé rozhodující, kopec nahoru na Hanspaulku. Většina soupeřů již kolo vedla, ale my jsme vydrželi a šlapali jsme v křečích dál.:-) Následoval závěrečný rychlý sjezd do cíle k menze ČVUT. Po dlouhém čekání na vyhlášení výsledků, které jsme vyplnili obědem, to přišlo. Všichni UFO závodníci byli na bedně! Kuba po dech beroucím výkonu dosáhl na bronz s časem 1:56:24,6 a UFO family předčila veškerá očekávání a dorazila do cíle s časovým souhrnem 8:23:36, čímž obsadila stříbrnou příčku mezi rodinnými týmy.:-)

Především díky zásluhám našeho nejmladšího závodníka, který přispěl lvím dílem (2:25:22,8 – 14. místo v juniorské kategorii). Věřím, že naše premiérová účast v tomto již tradičním závodě nebyla poslední a zároveň přeji Kubovi i Jerminovi mnoho dalších podobných cyklistických úspěchů.

Jára

fotky ze závodu

 

Pražské cyklozvonění

17. 9. 2011 - cyklovýlet po Praze s kulturním programem

img006.jpg

Účastníci: Honza, Px, Dáša, Martin K., Dafča, Myšák, Severka.

Na sobotu 17. 9. 2011 byla naplánována účast oddílu UFO na Pražském cyklozvonění, tedy na akci, kterou každý rok pořádá Praha 11. Ačkoliv byl výlet původně naplánován hlavně pro Mladší UFOuny, vyrazilo nakonec více Starších UFOunů. Akce se účastnili: Honza, Px, Dáša, Martin K., Dafča, Myšák, Severka. Vše začalo ranním srazem u GJM okolo 9. hodiny. Odtud jsme vyrazili na oficiální sraz k metru Opatov, kde jsme obdrželi trika a zvonky. Z Opatova vyrazil zástup kol i s námi něco po půl jedenácté. Po tom, co jsme dorazil do cíle v A-parku v Braníku, jsme zde strávili příjemné 2 hodinky různými aktivitami, které tu byly k dispozici. Například šlapací autíčka nebo koloběžky a různé předváděcí akce hasičů a Policie ČR. Poté už jsme se jen vyrazili projet pádili zpět ke GJM.

Severka 

fotky z akce