Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 9. 2015

 

"Schody odnikud nikam"

28. 9. 2019 - jednodenní cyklovýlet

smallschody.jpgV sobotu 28. září jsme vyrazili na náš první cyklovýlet. Navzdory nepěknému počasí před odjezdem, se výletu zúčastnili: Vojta, Bára a Tom, z vedoucích pak: Vojta Pavel, David a Dafča. A dobře že jsme se nenechali zastrašit, protože celý zbytek dne bylo nádherně a svítilo sluníčko.
Okolo půl jedenácté jsme vyrazili směrem Chodov a vzali to do Krčského lesa. Šlapalo se krásně a ujeli jsme 13 kilometrů na jeden zátah. Pak nastal čas na první svačinu. Následně se před námi zjevil první větší kopec a ukázalo se, že do kopce to nejede tak rychle (naštěstí, jinak bychom toho ujeli mnohem více, než bylo v plánu :-). Po pár kopečcích jsme vystoupali z údolí potoka. Tam přišel čas na druhou svačinu a přestávku na hřišti. Užili jsme si spoustu srandy na místní houpačce, kde jsme se různě převažovali a vyvažovali (hlavně převažovali). Když se všichni dostatečně přesvědčili, jak funguje páka, vyrazili jsme směrem ke Hrádku.
Tam došlo na oběd a první hru, v níž se děti přesvědčily, že dva slepí nazují třetímu boty poměrně hravě, zato navigovat dva slepé, aby zapózovali na fotku i s koly už zas tak lehce nejde…
Cestou z Hrádku jsme si trochu zablbli na hupech a pokračovali za „Schodištěm odnikud nikam“.
Na druhém hřišti, které jsme toho dne navštívili, již nedošlo k testování fyzikálních zákonů. Zato se děti naučily jak nahodit spadlý řetěz, sundat přední a zadní kolo a dokonce jak na mapě poznají zříceninu či kapličku, nebo jaká hvězda ukazuje na sever. Na závěr vyluštily vzkaz v morseovce, který jim řekl kudy ke Schodišti. Tam se ukázalo, že kráčet po rozpadlém schodišti, držet u toho lžíci a na ní mít ping pongový míček není žádná sranda (to však neplatilo pro Vojtu, který zvládl celé schodiště vyjít asi na třetí pokus).
Pomalu jsme zavířili na zpět a začali se vracet. Jelikož nám zbývalo ještě trochu času, zahráli jsme na babu. Odpoledne pokročilo a my opustili Krčský les a přes opatovský park vyrazili ke GJM. Dorazili jsme akorát na čas, rozloučili se a vydali domů na sobotní večeři…
První výlet se nám vydařil a těšíme se, až se s námi vydáte na další.

Fotky z výletu zde.

Vojta