Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 9. 2015

Motokáry

8.2.2020 - jednodenní výlet

img_20200208_141030.jpgV sobotu 8.2. jsme se sešli u gymplu ve složení Adam,Ondra,Teo,Tom,Tonda a za vedoucí Dafča a Daví. Společně jsme se vydali na cestu k motokárám na Zličíně. Cesta trvala opravdu dlouho, ale po strastiplné hodinové cestě autobusy a metrem jsme se dostali na místo.

Zde jsme se setkali s první obtíží, registrace závodníků, kterou jsme nakonec bez obtíží zvládli. Ani nákup jízd nás moc nepotěšil, zjistili jsme že nejbližší volná jízda je až za hodinu a čtvrt. Neztráceli jsme naději a čekali, dočkali jsme se a naší závodníci mohli jít na trať.

Nejrychleji z nás dojel Adam. Od našich závodníků se ozývali stížnosti o rychlosti motokár, ale i tak zvládli jezdit dosti rychlé časy. Když jsme dojezdili, tak jsme se vydali na cestu zpět ke gymplu, kde už na nás čekali rodiče.

Daví

Fotky zde!

 

Mikulášský výlet

8.12.2019 - jednodenní výlet

001.jpgV neděli 8. prosince jsme se vypravili na Mikulášský výlet. Před GJM se sešli: Verča, Anička, Anička, Káťa, Káťa, Karin, Bára, Daník, Marek, Bert, Tonda, Matěj, Erik a Ondra a za vedoucí pak Vojta, Daví, Štika a Mája s Triss na vodítku.

Vydali jsme se na Háje, kde jsme nasedli do metra a dojeli až na Zličín. Na Opatově k nám přistoupil Dafča v kostýmu čerta. Na Zličíně jsme počkali na autobus, který nás pak odvezl do Vráže. Během čekání na bus Vojta, Štika a Daví doplnili snídani rychlým párkem v rohlíku.

Vypotáceli jsme se z autobusu a zamířili do přírody po žluté turistické značce směrem Sv. Jan pod skalou. Cesta vedla pěšinou po svahu v nádherném bukovém lese a zanedlouho se nám otevřel výhled na druhou stranu údolí, kterou pokrývali zajímavé a rozlehlé skalní útvary. To děti ještě netušily, že tam jdeme. Cesta na ony kopce vedla pohádkově prosvíceným lesem, ale přece jenom byla do kopce… Na vrcholku přišel čas na zasloužený oběd a první hru, ve které se ukázalo, že chytat čerta, i když má na zádech vašeho kamaráda, není zas tak lehké.

Naše cesta pokračovala po červené turistické značce a provedla nás lesy v okolí hradu Karlštejna až k oblasti lomů a štol. Tam přišla na řadu druhá hra, kde děti musely zachránit své kamarády, do pekla čertem unesené, dostat se přes na pekelnou vrátnici, zapsat se do knihy příchodů a odchodů a stihnout to dříve, než je uvidí čert.

Odtud už nebylo daleko k našemu cíli. Lom Malá Amerika byl nádherný i v zimě. Zde nadešel čas přesvědčit anděla o vydání nadílky a to formou básničky. Když byly nadílky rozdány, vypravili jsme se na vlak do Karlštejna. Ze Smíchovského nádraží nás pak odvezl autobus na Háje a my se vydali na sraz ke GJM. Počasí nám přálo, takže se výlet náramně vydařil a my si užili trochu předvánoční atmosféry na čerstvém vzduchu.

Vojta

foto zde!

 

"Schody odnikud nikam"

28. 9. 2019 - jednodenní cyklovýlet

smallschody.jpgV sobotu 28. září jsme vyrazili na náš první cyklovýlet. Navzdory nepěknému počasí před odjezdem, se výletu zúčastnili: Vojta, Bára a Tom, z vedoucích pak: Vojta Pavel, David a Dafča. A dobře že jsme se nenechali zastrašit, protože celý zbytek dne bylo nádherně a svítilo sluníčko.
Okolo půl jedenácté jsme vyrazili směrem Chodov a vzali to do Krčského lesa. Šlapalo se krásně a ujeli jsme 13 kilometrů na jeden zátah. Pak nastal čas na první svačinu. Následně se před námi zjevil první větší kopec a ukázalo se, že do kopce to nejede tak rychle (naštěstí, jinak bychom toho ujeli mnohem více, než bylo v plánu :-). Po pár kopečcích jsme vystoupali z údolí potoka. Tam přišel čas na druhou svačinu a přestávku na hřišti. Užili jsme si spoustu srandy na místní houpačce, kde jsme se různě převažovali a vyvažovali (hlavně převažovali). Když se všichni dostatečně přesvědčili, jak funguje páka, vyrazili jsme směrem ke Hrádku.
Tam došlo na oběd a první hru, v níž se děti přesvědčily, že dva slepí nazují třetímu boty poměrně hravě, zato navigovat dva slepé, aby zapózovali na fotku i s koly už zas tak lehce nejde…
Cestou z Hrádku jsme si trochu zablbli na hupech a pokračovali za „Schodištěm odnikud nikam“.
Na druhém hřišti, které jsme toho dne navštívili, již nedošlo k testování fyzikálních zákonů. Zato se děti naučily jak nahodit spadlý řetěz, sundat přední a zadní kolo a dokonce jak na mapě poznají zříceninu či kapličku, nebo jaká hvězda ukazuje na sever. Na závěr vyluštily vzkaz v morseovce, který jim řekl kudy ke Schodišti. Tam se ukázalo, že kráčet po rozpadlém schodišti, držet u toho lžíci a na ní mít ping pongový míček není žádná sranda (to však neplatilo pro Vojtu, který zvládl celé schodiště vyjít asi na třetí pokus).
Pomalu jsme zavířili na zpět a začali se vracet. Jelikož nám zbývalo ještě trochu času, zahráli jsme na babu. Odpoledne pokročilo a my opustili Krčský les a přes opatovský park vyrazili ke GJM. Dorazili jsme akorát na čas, rozloučili se a vydali domů na sobotní večeři…
První výlet se nám vydařil a těšíme se, až se s námi vydáte na další.

Fotky z výletu zde.

Vojta