Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 9. 2015

Bez Blatné to neklapne

5.-7. 6. 2020 - společný cyklovýlet

001.jpgV pátek 5. června jsme se sešli před GJM - já, Štika, Daví, Dafča za vedoucí, Karin, Bertík, Erik a Verunka za děti a Triss, Gery a Ciri za zvířata. Naložili jsme batohy do auta a nechali cyklisty odjet na vlak.

Cesta do Kraken-perníkové chaloupky byla velice dobrodružná, ale nakonec jsme to zvládli a na večeři se tam šťastně shledali. Ještě před ní jsme ale museli nasbírat dřevo, aby bylo na čem Jeníčka s Mařenkou upéct, to je jasný. 

Po večeři za námi dorazil Vojta, pak jsme si ještě chvíli povídali, ale byli jsme tak zmoženi cestou, že již brzy nás spolkly spacáky a my si nechali zdát krásné sny.

Ráno bylo takové sychravé, takže se vedoucím moc nechtělo vstávat, za to děti...děti řádily od sedmi hodin. Posnídali jsme a začali plánovat trasu výletu. Děti vymyslely skvělou trasu na celých asi 17 kilometrů. Vyfasovaly balíčky a spolu s Vojtou, Davím a Dafčou vyrazili vstříc zážitkům. 

vari-parky.jpg

Já se Štikou jsme zůstali hlídat tábor a zvířectvo, ani jsem nestihla začít přemýšlet o vaření večeře a už byli všichni zpátky - ani se prý neztratili, takže úspěch. Jen začalo trochu krápat, tak to radši stočili. 

Netrvalo dlouho a přijela nás navštívit Anička (s dědečkem), která kvůli svému špatnému koleni nemohla jet na celý víkend. Její příjezd zapříčinil, že alespoň na chviličku bylo na výletě dítě z jiného oddílu než jsou Mladší UFOuni. 

Na večer se potom udělalo krásně, takže jsme venku hráli na prostředního, na mrkacího vraha a heja a vyluštili křížovku. Po večeři jsme hráli hru, ve které se píše kdo, kdy, s kým, co dělali a proč a vznikaly z toho opravdu vtipné momenty. Najednou už ale bylo hodně hodin a čas jít na kutě.

Protože přes noc dost pršelo, bylo ráno dost blátivo a báli jsme se, že nevyjedeme. Po snídani jsme si zabalili, uklidili (abychom si u Krakenů neudělali ostudu) a vyrazili na cestu. 

dsc_0370.jpg Naštěstí jsme zvládli odjet v pořádku, vlak se také stihl úplně v klidu a na sraz jsme dorazili skoro včas.

Byl to krásný (ač malilinko deštivý) víkend a děkujeme všem, co se zúčastnili. 

Tak zase někdy!

 

 

Mája

foto zde

 

Motokáry

8.2.2020 - jednodenní výlet

img_20200208_141030.jpgV sobotu 8.2. jsme se sešli u gymplu ve složení Adam,Ondra,Teo,Tom,Tonda a za vedoucí Dafča a Daví. Společně jsme se vydali na cestu k motokárám na Zličíně. Cesta trvala opravdu dlouho, ale po strastiplné hodinové cestě autobusy a metrem jsme se dostali na místo.

Zde jsme se setkali s první obtíží, registrace závodníků, kterou jsme nakonec bez obtíží zvládli. Ani nákup jízd nás moc nepotěšil, zjistili jsme že nejbližší volná jízda je až za hodinu a čtvrt. Neztráceli jsme naději a čekali, dočkali jsme se a naší závodníci mohli jít na trať.

Nejrychleji z nás dojel Adam. Od našich závodníků se ozývali stížnosti o rychlosti motokár, ale i tak zvládli jezdit dosti rychlé časy. Když jsme dojezdili, tak jsme se vydali na cestu zpět ke gymplu, kde už na nás čekali rodiče.

Daví

Fotky zde!

 

Mikulášský výlet

8.12.2019 - jednodenní výlet

001.jpgV neděli 8. prosince jsme se vypravili na Mikulášský výlet. Před GJM se sešli: Verča, Anička, Anička, Káťa, Káťa, Karin, Bára, Daník, Marek, Bert, Tonda, Matěj, Erik a Ondra a za vedoucí pak Vojta, Daví, Štika a Mája s Triss na vodítku.

Vydali jsme se na Háje, kde jsme nasedli do metra a dojeli až na Zličín. Na Opatově k nám přistoupil Dafča v kostýmu čerta. Na Zličíně jsme počkali na autobus, který nás pak odvezl do Vráže. Během čekání na bus Vojta, Štika a Daví doplnili snídani rychlým párkem v rohlíku.

Vypotáceli jsme se z autobusu a zamířili do přírody po žluté turistické značce směrem Sv. Jan pod skalou. Cesta vedla pěšinou po svahu v nádherném bukovém lese a zanedlouho se nám otevřel výhled na druhou stranu údolí, kterou pokrývali zajímavé a rozlehlé skalní útvary. To děti ještě netušily, že tam jdeme. Cesta na ony kopce vedla pohádkově prosvíceným lesem, ale přece jenom byla do kopce… Na vrcholku přišel čas na zasloužený oběd a první hru, ve které se ukázalo, že chytat čerta, i když má na zádech vašeho kamaráda, není zas tak lehké.

Naše cesta pokračovala po červené turistické značce a provedla nás lesy v okolí hradu Karlštejna až k oblasti lomů a štol. Tam přišla na řadu druhá hra, kde děti musely zachránit své kamarády, do pekla čertem unesené, dostat se přes na pekelnou vrátnici, zapsat se do knihy příchodů a odchodů a stihnout to dříve, než je uvidí čert.

Odtud už nebylo daleko k našemu cíli. Lom Malá Amerika byl nádherný i v zimě. Zde nadešel čas přesvědčit anděla o vydání nadílky a to formou básničky. Když byly nadílky rozdány, vypravili jsme se na vlak do Karlštejna. Ze Smíchovského nádraží nás pak odvezl autobus na Háje a my se vydali na sraz ke GJM. Počasí nám přálo, takže se výlet náramně vydařil a my si užili trochu předvánoční atmosféry na čerstvém vzduchu.

Vojta

foto zde!

 

"Schody odnikud nikam"

28. 9. 2019 - jednodenní cyklovýlet

smallschody.jpgV sobotu 28. září jsme vyrazili na náš první cyklovýlet. Navzdory nepěknému počasí před odjezdem, se výletu zúčastnili: Vojta, Bára a Tom, z vedoucích pak: Vojta Pavel, David a Dafča. A dobře že jsme se nenechali zastrašit, protože celý zbytek dne bylo nádherně a svítilo sluníčko.
Okolo půl jedenácté jsme vyrazili směrem Chodov a vzali to do Krčského lesa. Šlapalo se krásně a ujeli jsme 13 kilometrů na jeden zátah. Pak nastal čas na první svačinu. Následně se před námi zjevil první větší kopec a ukázalo se, že do kopce to nejede tak rychle (naštěstí, jinak bychom toho ujeli mnohem více, než bylo v plánu :-). Po pár kopečcích jsme vystoupali z údolí potoka. Tam přišel čas na druhou svačinu a přestávku na hřišti. Užili jsme si spoustu srandy na místní houpačce, kde jsme se různě převažovali a vyvažovali (hlavně převažovali). Když se všichni dostatečně přesvědčili, jak funguje páka, vyrazili jsme směrem ke Hrádku.
Tam došlo na oběd a první hru, v níž se děti přesvědčily, že dva slepí nazují třetímu boty poměrně hravě, zato navigovat dva slepé, aby zapózovali na fotku i s koly už zas tak lehce nejde…
Cestou z Hrádku jsme si trochu zablbli na hupech a pokračovali za „Schodištěm odnikud nikam“.
Na druhém hřišti, které jsme toho dne navštívili, již nedošlo k testování fyzikálních zákonů. Zato se děti naučily jak nahodit spadlý řetěz, sundat přední a zadní kolo a dokonce jak na mapě poznají zříceninu či kapličku, nebo jaká hvězda ukazuje na sever. Na závěr vyluštily vzkaz v morseovce, který jim řekl kudy ke Schodišti. Tam se ukázalo, že kráčet po rozpadlém schodišti, držet u toho lžíci a na ní mít ping pongový míček není žádná sranda (to však neplatilo pro Vojtu, který zvládl celé schodiště vyjít asi na třetí pokus).
Pomalu jsme zavířili na zpět a začali se vracet. Jelikož nám zbývalo ještě trochu času, zahráli jsme na babu. Odpoledne pokročilo a my opustili Krčský les a přes opatovský park vyrazili ke GJM. Dorazili jsme akorát na čas, rozloučili se a vydali domů na sobotní večeři…
První výlet se nám vydařil a těšíme se, až se s námi vydáte na další.

Fotky z výletu zde.

Vojta