Jdi na obsah Jdi na menu
 


PrPr - Procházka a promítání

28. 9. 2020 - společná jednodenní akce

001.jpgVe sváteční den - pondělí 28.9. - jsme se před GJM sešli v zajímavém složení. Mimo děti a vedoucí se tam s námi potkali i někteří rodiče. Vyrazili jsme totiž směr Neobyčejná klubovna, kterou nám půjčil oddíl Poutníci, kde nás čekalo promítání táborových fotek. Dojeli jsme autobusem a tramvají na Šumavskou, odkud jsme to vzali "zkratkou" přes Grébovku a Havlíčkovy sady. Sice nám do toho trochu pršelo, ale nejsme z cukru, takže se nám první Pr celkem vydařilo.

V klubovně bylo útulně, takže jsme si roztáhli židličky a začali vzpomínat na konec léta.

Fotky nám připomněli zajímavé i vtipné zážitky, které jsme mezi sebou posdíleli. Užili jsme si krásné, ač krátké, trochu deštivé, ale zábavné odpoledne a snad se zase brzy potkáme!

Na foto z tábora se můžete podívat zde.

 

 

 

Mája

Společný výlet do Brd

19.-20. 9. 2020 - společný čundr

001.jpgV sobotu 19. září jsme se sešli před GJM - já, Štika, Vojta za vedoucí, Karin, Bertík, Erik, Verunka, Verunka, Káťa, Alex, Míša za děti a místo plánovaného Srazu oddílů jsme kvůli koroně vyrazili na vlak, který nás zavezl až na úpatí Brd - do Řevnice.

Po krátké svačinové pauze (protože všichni po té půl hodince ve vlaku vyhládli) se naše kroky ubíraly směrem do vnitřku Brd. Počasí nám přálo, ptáci krásně zpívali, les voněl a my kráčeli vstříc novému dobrodružství. 

Když nastal správný čas, začali jsme si povídat o Keblovském rodáku a Vršovickém patriotu Vładu Piecky. Byl to hrdina a za cíl našeho výletu jsme si dali zjistit o něm co nejvíce. 

Na obědové pauze jsme se dovolali do Historického ústavu, kde nám místní odborník - Vładolog - objasnil nějaké věci a pověděl nám o Vładových skutcích, o kterých jsme neměli ani tušení. 

Naše další cesta pokračovala klidně, možná až moc. Povídali jsme si, rozjímali a ležérně se dostali až na místo našeho přenocování. Rozbili jsme tábor a u opékání buřtů na ohýnku nám Vojta pověděl, jak se díky Vładovi běhá americký ultra maraton pěšky a ne na koni. img_8995.jpg

Pak jsme se, přes nějaké strachy, že v noci dorazí místní bezdomovci a snědí nám všechno jídlo, uložili ke spánku a spali sladce až do rána. 

Ráno jsme se sbalili, nasnídali a pak konečně i vyrazili. Cesta nám ubíhala poklidně a opravdu brzy jsme dorazili do Dobříše. Cestou jsme ještě stihli natrénovat výslovnost Vładova jména. V Dobříši nás čekalo uhašení hořícího koše, obědová pauza a mačkání se do autobusu. 

Ve zdraví jsme cestu přežili a před GJM se rozloučili a šli každý svou cestou.

Myslím, že se výlet vydařil, ač se původně plánovalo něco úplně jiného.

Těšíme se na další společně strávené chvíle!

 

Mája

foto zde

Bez Blatné to neklapne

5.-7. 6. 2020 - společný cyklovýlet

001.jpgV pátek 5. června jsme se sešli před GJM - já, Štika, Daví, Dafča za vedoucí, Karin, Bertík, Erik a Verunka za děti a Triss, Gery a Ciri za zvířata. Naložili jsme batohy do auta a nechali cyklisty odjet na vlak.

Cesta do Kraken-perníkové chaloupky byla velice dobrodružná, ale nakonec jsme to zvládli a na večeři se tam šťastně shledali. Ještě před ní jsme ale museli nasbírat dřevo, aby bylo na čem Jeníčka s Mařenkou upéct, to je jasný. 

Po večeři za námi dorazil Vojta, pak jsme si ještě chvíli povídali, ale byli jsme tak zmoženi cestou, že již brzy nás spolkly spacáky a my si nechali zdát krásné sny.

Ráno bylo takové sychravé, takže se vedoucím moc nechtělo vstávat, za to děti...děti řádily od sedmi hodin. Posnídali jsme a začali plánovat trasu výletu. Děti vymyslely skvělou trasu na celých asi 17 kilometrů. Vyfasovaly balíčky a spolu s Vojtou, Davím a Dafčou vyrazili vstříc zážitkům. 

vari-parky.jpg

Já se Štikou jsme zůstali hlídat tábor a zvířectvo, ani jsem nestihla začít přemýšlet o vaření večeře a už byli všichni zpátky - ani se prý neztratili, takže úspěch. Jen začalo trochu krápat, tak to radši stočili. 

Netrvalo dlouho a přijela nás navštívit Anička (s dědečkem), která kvůli svému špatnému koleni nemohla jet na celý víkend. Její příjezd zapříčinil, že alespoň na chviličku bylo na výletě dítě z jiného oddílu než jsou Mladší UFOuni. 

Na večer se potom udělalo krásně, takže jsme venku hráli na prostředního, na mrkacího vraha a heja a vyluštili křížovku. Po večeři jsme hráli hru, ve které se píše kdo, kdy, s kým, co dělali a proč a vznikaly z toho opravdu vtipné momenty. Najednou už ale bylo hodně hodin a čas jít na kutě.

Protože přes noc dost pršelo, bylo ráno dost blátivo a báli jsme se, že nevyjedeme. Po snídani jsme si zabalili, uklidili (abychom si u Krakenů neudělali ostudu) a vyrazili na cestu. 

dsc_0370.jpg Naštěstí jsme zvládli odjet v pořádku, vlak se také stihl úplně v klidu a na sraz jsme dorazili skoro včas.

Byl to krásný (ač malilinko deštivý) víkend a děkujeme všem, co se zúčastnili. 

Tak zase někdy!

 

 

Mája

foto zde

 Bazén

1. 3. 2020 - jednodenní výlet

89566631_554047515321378_2783383629533806592_n.jpg Březnové počasí bývá ještě stále nevlídné, a tak jsme se na poslední zimní výlet Mladších vydali do bazénu. V neděli 1.3. jsme se ve složení - Bert, Káťa, Karin, Anička a Erik, Štika a Dita - sešli ráno před naší klubovnou. Čekala nás hodinová cesta Prahou na místo, které jsme již jednou navštívili - bazén Šutka. Cesta nám uběhla vcelku rychle, neboť jsem nám spoje nalezla předem. Když jsme dorazili na zastávku Čimický háj, rozhodli jsme se, že si ještě před bazénem dáme něco k snědku. Vedle bazénu se nachází skutečný Čimický háj, ve kterém je hezké lesní hřiště, kde jsme se rozhodli zvostat. Trochu jsme se najedli, zablbli si a lehkou oklikou jsme vyrazili k bazénu. Na bazén jsem měli krásné tři hodiny a děti nepromrhaly ani vteřinu. Nejprve jsme si dali plavecký bazén tam a zpět, abychom se trošku rozcvičili. Všichni jsme se otužili a mohli jsme vejít do druhé části bazénu - aquaparku. Nikdo nečekal ani vteřinu a první na řadu přišel tobogán. V aquaparku mají dva, jeden červený a druhý žlutý.  když se děti dostatečně vyblbly, nakonec mě přemluvily, abych si tobogán zkusila taky. Pak jsme strávili nějaký čas na skluzavkách a v divoké řece. Zhruba v půlce našich vodních radovánkách jsme si řekli, že si na chvilku odpočineme a šli jsme si dát něco malého do místního bufíku. Když jsme se občerstvili a trochu si odpočinuli, vyrazili jsme zpět do první části aquaparku, kde byl plavecký bazén a skokanské můstky. Pro děti to byla asi nejzábavnější část dne. Skákaly a dováděly, jelikož vzal Štika míčky do vody, děti si hned vymyslely zábavnou hru, kterou se bavily skoro až do konce. Na posledních patnáct minut jsme šli zkusit také parní saunu, ve které jsme si krásně odpočinuli. Venku nás čekalo lehké otužení, neboť jsou tam sprchy s velmi studenou vodou. Čas nám utekl jako voda a my se museli vydat domů. Myslím, že jsem si všichni výlet užili a příští zimu se můžeme do bazénu opět vrátit.

Dita 

 

Ledovka

1. 2. 2020 - jednodenní výlet

img_20200201_143754.jpgV Sobotu 1. února jsme se vypravili na akci Ledová Praha.  Z dětí se zúčastnily Karin, Erik, Káťa a Bert,  za vedoucí pak Štika a PX jako posila od Starších UFOunů.

Našim prvním cílem byla návštěva Muzea Policie ČR. Přišli jsme akorát včas na ukázku zásahu policie proti nebezpečnému pachateli. Po scénce jsme si mohli z blízka prohlédnout vybavení policie a zeptat se na naše dotazy. Dále následovala venkovní scénka zásahu, kde jsme mohli vidět i nasazení čmuchacího psa. Poté jsme si prohlédly vnitřní exponáty, kterých bylo opravdu spousty. Mimo to jsme si i vyzkoušeli porovnávání otisků prstů a  hledání správného pachatele, ověřili si svoje znalosti pohybu na dopravní komunikaci a vyplnili soutěžní kvíz, za což jsme byli náležitě odměněni.

Času nebylo nazbyt, a tak jsme museli pokračovat na další zastávku. Tou byla Botanická zahrada PF UK. Protože nám už ale značně vyhládlo, zašli jsme nejprve na nejbližší hřiště a dali si oběd. Po něm jsme se promotali skrze filmový ateliér a už jsme byli v zahradě. Nejprve jsme se podívali do skleníku. Tam nás přivítali papoušci. V tropickém skleníku nás nejvíce zaujal trs banánovníku a jeho květ. V jezírku a akváriu jsme mohli pozorovat i ryby. Dále jsme viděli masožravé rostliny, citrusovník, různé druhy aloe a velkou řadu kaktusů. Když jsme vyšli ven, zjistili jsme, že už nám moc času na návštěvu Mořského světa bohužel nezbývá, a tak jsme se ještě porozhlédly ve venkovní expozici. Tam jsme zahlédly především bahenní rostliny a zjistili, jak třeba vypadá rýže setá. Dostat se ven ze zahrady nám dělalo trochu potíže, nakonec se nám ale podařilo najít ten správný výlez. Odtud jsme se mohli vrátit zpět ke GJM a rozejít se do svých domovů.

Fotky zde.

Štika

 

Mikulášský výlet

8.12.2019 - jednodenní výlet

001.jpgV neděli 8. prosince jsme se vypravili na Mikulášský výlet. Před GJM se sešli: Verča, Anička, Anička, Káťa, Káťa, Karin, Bára, Daník, Marek, Bert, Tonda, Matěj, Erik a Ondra a za vedoucí pak Vojta, Daví, Štika a Mája s Triss na vodítku.

Vydali jsme se na Háje, kde jsme nasedli do metra a dojeli až na Zličín. Na Opatově k nám přistoupil Dafča v kostýmu čerta. Na Zličíně jsme počkali na autobus, který nás pak odvezl do Vráže. Během čekání na bus Vojta, Štika a Daví doplnili snídani rychlým párkem v rohlíku.

Vypotáceli jsme se z autobusu a zamířili do přírody po žluté turistické značce směrem Sv. Jan pod skalou. Cesta vedla pěšinou po svahu v nádherném bukovém lese a zanedlouho se nám otevřel výhled na druhou stranu údolí, kterou pokrývali zajímavé a rozlehlé skalní útvary. To děti ještě netušily, že tam jdeme. Cesta na ony kopce vedla pohádkově prosvíceným lesem, ale přece jenom byla do kopce… Na vrcholku přišel čas na zasloužený oběd a první hru, ve které se ukázalo, že chytat čerta, i když má na zádech vašeho kamaráda, není zas tak lehké.

Naše cesta pokračovala po červené turistické značce a provedla nás lesy v okolí hradu Karlštejna až k oblasti lomů a štol. Tam přišla na řadu druhá hra, kde děti musely zachránit své kamarády, do pekla čertem unesené, dostat se přes na pekelnou vrátnici, zapsat se do knihy příchodů a odchodů a stihnout to dříve, než je uvidí čert.

Odtud už nebylo daleko k našemu cíli. Lom Malá Amerika byl nádherný i v zimě. Zde nadešel čas přesvědčit anděla o vydání nadílky a to formou básničky. Když byly nadílky rozdány, vypravili jsme se na vlak do Karlštejna. Ze Smíchovského nádraží nás pak odvezl autobus na Háje a my se vydali na sraz ke GJM. Počasí nám přálo, takže se výlet náramně vydařil a my si užili trochu předvánoční atmosféry na čerstvém vzduchu.

Vojta

foto zde!

Ringo turnaj

15.-17.11.2019 - víkendový výlet

001.jpgByl pátek, čtyři hodiny odpoledne a my se pomalu scházeli před GJM. Sešlo se nás opravdu hodně - Anička, Anička, Michal, Matěj, Ondra, Daník, Erik, Karin, Káťa, Bertík, Míša, Štika, PX a já (+ dvě potkanice).

Jen co jsme se ujistili, že jsme všichni a že máme všechno, vyrazili jsme na autobus. S menšími problémy - pražská hromadná doprava není úplně stavěná na 14 lidí s kletry na zádech a myšma v ruce - jsme v pořádku dojeli až na Nádraží Holešovice, odkud nám jel autobus a kde se k nám připojil Marek.

Tento rok se cesta obešla bez problémů typu: Máme místenky na bus, co už ujel a ještě s námi jela jiná skupina - také na Ringo - tak jsme si udělali nové kamarády. 

Na místě už na nás čekal Ondra a společně nás ubytovali do snad největší třídy ve škole. Pak se Štika a Ondra zúčastnili soutěže jednotlivců (v ringu) pro dospělé a aspoň si vyzkoušeli, že to nebude úplně lehké.

Zkusmo jsme si zaházeli a po pohádce šli spát, abychom načerpali síly na druhý den.

Ráno bylo po snídani slavnostní zahájení a turnaje mohly začít. Všechny naše týmy bojovaly udatně, žádný bod jsme jim nenechaly zadarmo. Někteří dokonce postoupili ze skupin do pavouka, ale dál nic... ALE! Důležité je - zúčastnit se. 

Když už bylo jasné, že nikam dál nepostoupíme a máme volno, vydali jsme se prozkoumat regály blízkého supermarketu a následně jsme naskákali do bazénu. Příjemně osvěžení a navečeření jsme hráli naši mega schovku po celé škole (div, že se nikdo neztratil). 

Schovky byly velmi vynalézavé, třeba Erik strávil dvě hry v botníku a nikdo si ho ani nevšiml. Ale i ostatní ukázali velmi kreativní schopnosti schování sebe sama či, v následující hře, svého plyšáka.

Pak nás ale události celého dne zmohly a my zalezli do spacáků a spali do rána jak broučci. 

Po snídani jsme rychle dobalili, rozloučili se a vydali se na zastávku. Autobus, který nás vezl do Liberce praskal ve švech a cesta byla vyloženě zážitková. V tom z Liberce se už naštěstí dalo i sedět, takže jsme na Černý Most dojeli více než spokojeni. V OC byl půlhodinový rozchod na oběd, následovalo bloudění k východu k autobusu, čekání na bus, cpaní se do busu, škatulata v buse, přestup na Horčičkově a příchod na místo srazu...

Uf...

Byl to báječný, i když trochu náročný víkedn a doufám, že příští rok pojedem znovu, protože to vypadá, že by z toho mohla být krásná tradice!

Mája

fotky zde.

 

Výlet do neznáma

6. 10. 2019 - cyklovýlet

img_20191006_110957-compressor.jpgV neděli 6.10.2019 jsme se sešli u GJM v sestavě Daník, Verča Ž. a Míša, což byla jen polovina plánovaných účastníků, neboť někdo onemocněl a jiní zapomněli že je výlet dnes :D. I přes to jsme se vydali na cestu. Ráno byla sice velká zima, naštěstí nepršelo a brzy nás začalo hřát sluníčko. Naší první zastávkou bylo letiště Točná, kde jsme si dali svačinu a děti si zadováděly na hřišti. U startovací dráhy jsme si dokonce mohli prohlédnou pár vystavených letounů. Na této zastávce k nám nakonec dorazil ještě opozdilec Tom, čímž naše sestava byla kompletní. Dále jsme pokračovali do utajeného cíle našeho výletu, kterým byl vysílač Cukrák. Děti měly za úkol uhodnout cíl podle fotky a za správnou odpověď dostaly bonus do celoroční hry. Po cestě jsme ještě objevili bikepark, projeli kolem hradiště Závist a nakonec nás čekal dlouhý výšlap do kopce. Všichni jsme se už těšili na pauzu na oběd u vysílače. Když jsme konečně dorazili na vrchol kopce, našli jsme si pěkné místečko u cesty, které se naneštěstí líbilo i vosám, a tak polovina družiny dostala nemilé bodnutí. Po obědě nás čekal malý kvíz na Vysílač Cukrák. Při zpáteční cestě se zatáhlo a byla trochu zima a tak jsme se rozhodli zastavit u občerstvení a trochu se zahřát teplým čajem. Poté jsme projeli Modřanskou roklí a pokračovali zpět ke GJM.

Fotky zde.

Štika

Rok 2018-2019

S UFem do Ráje

14. - 16. 6. 2019 - společný výlet

001.jpgV pátek 14.6.2019 jsme se sešli brzy odpoledne u GJM v počtu šesti UFOunů (Erik, Karin, Verča, Lukáš, Marek, Alex) a ostatních vedoucích připraveni na společný předprázdninový výlet. Poslední roky se tato akce stala skoro již tradiční a jedná se vždy o zajímavé zakončení víkendových výletů v dané sezoně. Čekala nás dlouhá cesta až do Českého ráje, tak jsme se nezdržovali a rychle vyrazili. Na trochu komplikovanější cestu autobusem jsme navázali pohodovým dojetím na kole do místního campu, kde už čekaly postavené stany, jelikož jídlo na další den bylo již nakoupené a Severka nemusel do Marketu. Takže nebylo co řešit a šlo se spát:-)
V sobotu nás čekal podle předpovědi krásný den. Využili jsme ho tedy pro parádní projížďku a navštívili místní dominanty. Mladší se vydali směrem k Sobotce a cíl byl tedy jasný - zámek Humprecht sebevědomě se tyčící nad okolními lesy. Trasa kolem pískovcových útvarů a rybníků příjemně ubíhala a ani kopce nebyly tak velké, jak se prvně zdálo. Starší zvolili trochu složitější trasu pojmenovanou Tour de Hrad. První zastávkou byl hrad Kost a dále pauza na oběd či frisbee. Následně se cesta stočila přes Hrubou skálu částečně pěkným terénkem (například sjezdík po žluté) až k hradu Valdštejn s krásnou vyhlídkou. Rytmus celé jízdě udával Lukášův brzdný kotouč, čímž byl pod kontrolou včasný návrat do campu. Oba oddíly přijely v podobný čas se stejným nápadem, a to ochlazením se v místním koupáku. To se nakonec kvůli hrozící bouřce bohužel neuskutečnilo a tak jsme se schladili alespoň vodou padající shora:-)
V neděli jsme se probudili do deštivého dne, a tak se plánovaná vycházka do nejbližších skal přetransformovala do pařby karetních her ve společenské místnosti. Poté následovalo již jen sbalení věcí a cesta zpět. I přes proměnlivé počasí jsme si v krásné přírodě odpočinuli od všedních dnů ve městě a jsme opět bohatší o spoustu nových zážitků.

Kuki

fotky zde.

 

První čundr!

17.-18. 5. 2019, dvoudenní pěší výlet

img_2457.jpg

V sobotu 17. května se Mladší UFOuni sešli na Jižním městě, aby se vypravili na jejich první čundr. V počtu 4 dětí a 3 vedoucích jsme se dál vydali na autobus, který nás dovezl až na náměstí do Mníšku pod Brdy. Po příjezdu jsme si skočili ještě nakoupit do pekárny něco na posilnění a odtud jsme vyrazili směr Brdy. Prvně jsme museli projít pár vesničkami, okolo rybníku a až po 4 kilometrech jsme se teprve dostali do lesa. Zde jsme se rozhodli, že si dáme oběd a tak jsme našli malý plácek uprostřed lesa, kde jsme se najedli, odpočinuli si, nabrali síly a vyrazili dál. Našim cílem bylo najít jeden ze srubů, které jsou rozmístěny po celých Brdech. Cesta nám rychle utíkala a v pozdějším odpoledni jsme právě jeden našli. Byl opravdu krásný, dobře vybavený a akorát postelí právě pro děti. Vybalili jsme si proto naše věci, připravili si dříví na oheň a a pustili jsme se do večeře. Potom jsme už jen odpočívali, zpívali si a povídali a poté šli spát. Ráno jsme vstávali poměrně brzy, protože nás čekala stjná cesta zpět do Mníšku a potřebovali jsme stihnout spoj. Naštěstí se nám šlo moc příjemně a zpívání tomu ještě pomáhalo. Spoj jsme krásně stihli a do Prahy dorazili v pořádku. Už se moc těšíme na další čundr!

Fotky naleznete zde.

 

"Jaro na vsi"

23.3.2019 - jednodenní výlet

56582192_830472400619395_3227540362415308800_n.jpgV sobotu 23.3. se Nejmladší UFOuni v podání Aničky, Karin, Verči J., Káti, Erika a Berta vydali na první jarní výlet do nedalekého Přerova nad Labem. Už brzy ráno jsme se sešli před naší klubovnou a vyrazili jsme na Černý most, odkud nám jel autobus přímo do Přerova nad Labem. Ten den nám počasí přálo a už od rána svítilo sluníčko a začínalo pěkně hřát. Ironie je, že cesta na Čerňák nám trvala delší dobu než cesta do Přerova. Po celkem dlouhé cestě jsme dorazili na rozcestí, které bylo kilometr a půl vzdálené od Přerova. Po krátké procházce jsem konečně dorazili na místo, do skanzenu. Jelikož bylo krásné počasí, skanzen byl velmi navštěvovaný. Abychom si všechno mohli v pohodě prohlédnout, dali jsem si rozchod a každý (stejně šli všichni pohromadě) si skanzen mohl prohlédnout sám. V areálu nás čekalo celkem 32 baráčků, které byly vyzdobené velikonoční tématikou. Navštívili jsme obydlí chudších vrstev, tak bohatších, místní dobovou školu, kovárnu, chlév, včelín, zvoničku, černou kuchyň a jiná zajímavá místa. Domky byly převážně z 17. a 18. století a poukazovali na místní tradice, když přicházelo jaro. Když jsme si všechno prošli, sešli jsme se na jedné malé louce na oběd. Když jsme se najedli a trochu odpočinuli, šli jsme si zahrát hlavní tématickou hru. UFOuni měli za úkol shánět potřebný materiál na výrobu věcí, které měli následně prodávat na trhu. Děti se rozdělily na dva týmy (tým 1 - Bert, Karin, Anička, tým 2 - Erik, Verča J., Káťa). Věci, které měli "vyrobit" byly: Dřevěná lžíce, sekera, chleba, tkaný koberec a kožené boty. Během této hry měly děti hledat i záludné věci, které už v dnešní době nejsou běžné, ale ony si uměly poradit a vše bez problémů našly. Byl to například tkalcovský stav a mandl. Po nasbírání potřebných surovin se rozhodlo, kolik kdo toho vyrobil a prodal. Zvítězil, ale pouze o dva body, tým s Erikem, Verunkou a Káťou. Nakonec UFOuni dostali tématické dárečky, které je měly přivést na zábavné aktivity, které v dnešní době nejsou moc populární. Tak snad se zalíbí! Chýlil se čas odchodu a my se vydali zpět na autobus. Zpáteční cesta byla vcelku pohodová a my se s lehkým zpožděním dostali v pořádku domů.

Fotografie zde.

Dita

 

Mega Multidimensionální Mega Minigolf

23.2.2019 - jednodenní výlet

img_20190223_161730.jpgV sobotu 23.2.2019 se nejmladší UFOuni vydali do jiné dimense zahrát si turnaj minigolf. Sestava byla Karin, Erik, Míša a Anička a z vedoucích Tomáš a Štika. Sešli jsme se jako obvykle u GJM v 11:00 a poté se vydali směrem na místo konání turnaje. Po příjezdu a vstupu do areálu minigolfu na nás čekal pohled na jamkoviště se symboly Prahy. Děti si hned po odložení baťůžků vrhly na barvičky, kterými si následně pomalovaly celý obličej a své vedoucí. Poté jsme se už v plném zápalu vrhly do turnaje. Před námi stálo osmnáct nepokořitelných jamek, se kterými se děti praly zuby, nehty. Turnaj byl velice vyrovnaný a až do konce se nevědělo, kdo by tak mohl vyhrát. Nakonec po obrovském boji zvítězila Míša. Po konci turnaje jsme byli všichni natolik vyčerpáni, že jsme si museli dát oběd. Jakmile bylo poslední jídlo dojedeno, tak jsme se bez váhání vrhli na fotbálek a vzdušný  hokej, tyto aktivity nás zabavily na dlouhou dobu. Následně nás zaujal ještě boxovací pytel a pinball, takže jsme si mohli vyzkoušet kdo má největší ránu a nejrychlejší reflexy. Pak už nás čekala jen cesta autobusem zpátky k GJM.

Fotky z akce: zde.

Tomáš

 

Výlet do bazénu

20. 1. 2019 - jednodenní výlet

img_20190120.jpgV neděli 20.1.2019 se nejmladší UFOuni vypravili do aquaparku na Barrandově v sestavě Verča J., Karin, Erik, Elen, Bert, Anička a Káťa a z vedoucích Štika, Tomáš a Johy. Po příchodu jsme zjistili, že je v bazénu bohužel plno, a tak jsme museli chvilku počkat, než se uvolní čipy. Poté, co jsme se dostali dovniř, zamířili jsme nejprve do divoké řeky. Zde děti řádili poměrně dlouho, dokonce si házeli s přineseným nafukovacím míčem. Následně jsme zamířili do plaveckého bazénu, který byl na někoho příliš studený, a tak většina skočila do vířivky. Nechyběla ani jízda na tobogánu a pokusy o stojku ve vodě. Poté co jsme se usušili následovala pauza na oběd. Aby toho nebylo málo, vydali jsme se do nedaleké zoo v Chuchelském háji. Zde jsme viděli muflony, Srnce, Jeleny, Bažanty, Nutrii říční, Výra velkého a spící lišku. Po prohlédnutí minizoo si děti vyluštili čtyřsměrku se zvířátky které viděli. Dále jsme pokračovali dolu z kopce kolem studánky až na autobus, který nás odvezl domů.

Fotky z akce zde

Štika

Mikulášova bojovka

2. 12. 2018 - jednodenní společný pěší výlet

Do dalšího dne n2018-12-02-12.32.45.jpgás přivítalo nepříliš příjemné, spíše pošmourné počasí. Nebyl jsem nejspíše jediný, komu se ten den prostě z postele nechtělo, ale výlet čekal a správný UFOun se nezalekne ani trošky padající vody. Nejsme přeci z cukru! A to že nás byl řádný počet. Sešli se tu totiž jak zástupci mladších, nejmladších a dokonce i vedoucí starších a to v sestavě - Anička, Michal, Matěj, Alex, Erik, Karin, Anička J., Káťa, Bertík, Ondra, Dita, Tomáš, Pája, Terka, Vojta a Myšák. A jelikož na nás výjimečně nečekal vlak, naskákali jsme do mikrobusů a vyjeli směrem na jihozápad. Brzo jsme dosáhli Brdských lesů a vykročili do relativně zasněžené krajiny. 

Záhy jsme se dozvěděli, že Mikuláš hledá pomocníky, kteří by mu pomohli při oslavách jeho blížícího se svátku. Samozřejmě si své pomocníky pečlivě vybírá, a proto si pro kandidáty připravil pár zkoušek. Začali jsme tedy hbitostí, a protože každý správný pomocník se nesmí nechat pošlapat Mikulášovu čest, zahráli jsme si symbolicky šlapanou. V té kraloval Michal, a tak byl prvním, kdo dostal zaplaceno za své budoucí služby.

Další výzva na sebe nenechala čekat. V té bylo nutné prokázat svou bystrost a správný čuch, podle kterého poznáte nejen zlobivé děti, ale také i kde se skrývá další odměna. V této výzvě jako první zavětřila Anička, následována Erikem a jejich kontrakt byl na světě.

Pokračovali jsme dále směrem od Chaloupek k opuštěné ranveji uprostřed lesů. I přes to, že teploty byly nad nulou, zůstávala ranvej stále pokrytá vrstvou sněhu. Rozhodli jsme se mu tedy ukázat, že na něj myslíme a vytvořili jsme pro něj velké UFOzprávy. Jedno krásně uhlazené logo, další zase i s nápisem v apartním rámečku a třetí neuvěřitelně velký nápis, kreativně vytvořený s pomocí již vyjetých stop automobilů. Pokud letěl Mikuláš okolo, určitě mu to vrylo úsměv do tváře.

S blížícím se časem oběda a lehkým deštěm naše početná výprava dorazila k asi dva kilometry vzdálenému bunkru. Správný pomocník musí totiž nejen bystrost a hbitost prokázati, ale též sílu a odvahu velkou míti. Čekala na nás tedy další Mikulášova výzva. Každý si zde musel po lanovém žebříku vylézt pro sladkou odměnu (nápoj co letí). A dolu už to šlo po laně samo. Při té příležitosti jsme se i naobědvali a po krátkém odpočinku zase vydali na cestu. Déšť ustoupil a nám se šlo dobře ke kopci Houpáku.

Vyzkoušeli jsme ještě další dvě disciplíny v první se prověřila schopnost týmu spolupracovat a dopravit společně pomocníka až k nedostupné odměně a ve druhé zas jak lze zlobivým dětem odebrat již omylem udělené sladkosti pomocí speciálního Mikulášova prutu.

Poté jsme dosáhli vyhlídky na Houpáku, ze které je krásný výhled, ale byla mlha a začal se vracet déšť, takže jsme nic neviděli. Proto jsme zvolili strategii pomalého ústupu směrem k Obecnici. Ti kteří ještě nebyli odměněni si připravili básničku a poslali ji Mikulášovi, ten byl samozřejmě nadšen, a proto je vzal také do týmu.

V Obecnici jsme se s padající tmou naložili do povozů a spěchali zpět domů za maminkami a tatínky. A teď bych chtěl popřát za celé UFO Mikulášovi k jeho svátku a těšíme se zase za rok. Ahoj!

Foto zde

Myšák

 

Muzeum smyslů

18.11.2018 - jednodenní poznávací výlet

img_20181118_110407.jpgV sobotu 21. listopadu se Nejmladší UFOuni vydali poznávat své smysly do Muzea smyslů v Praze. Po cestě autobusem a metrem jsme se krátkou procházkou dostali do tohoto Muzea, které se nachází přímo v centru. Na místě jsme si jen zaplatili vstupenky a už na nás čekal náš průvodce, který nás provedl celou expozicí. Prvně jsme museli projít zrcadlovým bludištěm, za kterým nás čekali již ostatní exponáty. Seznámili jsme se s tím, jak funguje Fakírovo lože, jak vnímáme barvy či jsme zkoumali vibrace zvuku. Dále jsme si prošli nekonečnou místnost, osvětlený tunel, který se klamem točil, či místnost obrácenou vzhůru nohama. Vyzkoušeli jsme si vše možné i nemožné, viděli spoustu optických klamů a nafotili velmi vtipné fotky. Po muzeu nám zbývala ještě spousta času a už jsme měli trochu hlad, tak jsme se přesunuli do parčíku, který byl pouze kousek od muzea, a zde jsme se naobědvali. Dále náš výlet pokračoval na Gutovku, kde je spousta zábavných a velkých dětských hřišť. Zde jsme se pořádně vyblbli a pak už nás čekala jen cesta domů a do teplé sprchy, protože celý den byla opravdu zima.

Fotky z akce naleznete zde.

Johy

Rok 2017-2018

Železná jízda

8. - 10. 6. 2018 - společná cykloakce v Železných horách

kraskov--19-.jpgV červnu se UFOuni všech tvarů, barev a velikostí vydali do Pekla. Totiž ne za čerty, ale k rybníku Horní Peklo u Kraskova v Železných horách. Tamní kemp se totiž na víkend stal základnou UFOunstva při objevování okolí.
Když jsme vyřešili potíže se zlobícím elektrickým připojením vozíku, mohli jsme vyrazit - vozík, kola a někteří vedoucí po silnici, stejně jako věci. Děti a zbylí vedoucí se přesunuli k vláčku, přeskákali koleje (přesně jak se to nemá) v Čáslavi a pidimotoráčkem, který se jednou dokonce vrací (zájemci nechť si prohlídnou na mapě tvar železniční stanice ve Žlebech) se dostali až do Třemošnice. Ťap ťap odtamtud, přes kopec (nebyli jsme žádná másla, schylovalo se k večeru a stejně jsme šli tou strmější cestou) a po cestě, je tu Kraskov a stačí obejít obě Pekla a jsme v kempu. Na rozdíl od "auťáků", těm to v pátečních kolonách trvalo o pár minut déle. A protože to opravdu vypadalo na večer, rozbili jsme stany (ne na kousky!) a spáchali buřtguláš k večeři. Dobrou noc.
V sobotu bylo vedro a moc hezky, takže se jelo na kolo. Nejmladší si dali Tour de Dva Hrady, známou též jako Okolo Seče. Tedy podjet u hráze Sečské přehrady pod skálou (na ní je první hrad, Vildštejn), vyšplhat na Oheb (to je taky hrad) a tam si dát obídek. Abychom se dostali na druhou stranu přehrady, taky jsme se museli dostat přes Chrudiku, která ji napájí. No a protože mosty a lávky jsou pro lemry, tak se brodilo. Cestou zpátky jsme se stavili na zmrzku a limču. Tam nás naštěstí jiní oberstvující se výletníci (z našeho kempu) varovali, že bude pršet, takže jsme pod střechou i zůstali, až se bouřka přežene. Chvilka motání skoro zpátky přes Seč a zase jinak přes Kubíkovy duby a byli jsme zase v kempu, kde už si o nás hlídač tábora Severka dělal starosti.
Co dělali Starší, nevím, ale zmokli. Komu voda nestačila, mohl se vykoupat v rybníce a večer už se obyčejně blblo. Došlo na obecnou gymnastiku i na Palermo, do kterého se zapojila i místní mládež.
V neděli bylo potřeba sbalit stany a pouklízet tábor, což docela trvalo. Takže zbylo tak akorát času na to, se znovu namočit v rybníce a vydat se pěšky na Lichnici, třetí zříceninu v okolí. Cestou jsme párkrát pomáhali PXovi schovávat kytaru před pár padajícími kapkami a na hradě si nejen dali oběd, ale taky vlezli zadem až na vnitřní nádvoří. A z té se dalo odkutálet zpátky do Třemošnice a nechat vláček, ať nás hodí do Prahy - tentokrát jsme v Čáslavi šli slušně, po lávce. Stačilo se dostat zpátky ke Gymplu, rozebrat si věci a nechat se vrátit rodičům.
Celkově se akce moc povedla, i když na ní trochu chyběli Starší, kteří se na to hromadně salám. Bylo dobrodružství, pohoda, zpívánky do kroku, hloupé poznámky, sport, hry i nějaká ta padající voda (Mladší odpustí).

Fotky z akce zde

Dafča

 

Nebílé Bílkovice

25. - 27.5.2018 - víkendová akce

bilkovice.jpgO víkendu 25. - 27.5. jsme se vydali na místo našeho každoročního letního tábora, do Bílkovic. Sraz jsme měli na Hajích, kde jsme se zbavili našich batohů, které jely autem se Sevčou, a my, ve složení - Anička, Míša, Adri, Elen, Káťa, Veru, Bertík, Honzík, Štika a Johi, jsme se následně vydali na Roztyly odkud jsme pokračovali přímým autobusem až do Bílkovic. Po příjezdu jsme si vytáhli jídlo z domova a nevečeřeli se. Připravili jsme si místnost na spaní a ještě před večerkou si stihli zahrát pár společenských her. V sobotu ráno jsme vstali opravdu brzy, nasnídali se a znovu vytáhli společenské hry. Po chvíli jsme se přemístili ven, kde však bylo opravdu horko, a tak jsme si šli zchladit nohy do místního potoka. Poté se naobědvali a opět vyrazili ven. Odpoledne začalo stavění domečků - vznikly krásné domečky s rozsáhlými zahradami či s hřišti. Odpoledne jsme ještě stihli například papkoulovou bitvu, volejbal, schovku a spoustu dalších her. Přišel čas večeře a protože by byla škoda nevyužít ohniště, tak jsme si připravili dříví a rozdělali oheň. Připravili zeleninový salát a buřty, které jsme si k večeři opekli. Jako třešničkou na dortu byly opékané marschmallow, kterými jsme zakončili náš den. Druhý den jsme si trošku přispali a po snídani jsme vyrazili na procházku v okolí tábora. Prošli jsme si místa, kam chodíme na táboře, našli naše staré postavené domečky, které od léta ještě vydrželi a i po cestě stihli pár her. Pak už nás čekal jen oběd a pořádný úklid. Když bylo hotovo, hodili jsme si batohy znovu do auta a vyrazili na zastávku do Bílkovic.

Fotky naleznete zde.

Johi

 

Hurá na kola!

28.4.2018 - jednodenní cyklovýlet


32185891_1877615905603702_5612896139834556416_n.jpgV sobotu 28.4. 2018 se nejmladší UFOuni vydali na první cyklovýlet v roce 2018. Účastníci byli: Matěj, Anička, Ellen a Adri s vedoucími Štikou, Ditou a Tomem. Za překrásného počasí jsme nejprve vyjeli do Kunratického lesa, kde jsme si sjeli parádní dlouhý kopec dolů. Dojeli jsme k lesnímu hřišti, kde jsem si dali malou sváču a vyzkoušeli všechny prolejzačky. Pak nám Tomáš připravil po celém hřišti opičí dráhu, kterou si na čas vyzkoušeli všichni závodníci. S nejlepší časem vyhrál Ellen, která celou dráhu zvládla za 54 sekund. Ostatní jí byli ale v patách. Nasedli jsme na kola a vyrazili směrem na Braník. Za 5,5 km jsme po cyklostezce dojeli k Vltavě, kde jsem se napojili na cyklostezku vedoucí podél Vltavy. Za pár dalších kilometrů jsme dojeli k obrovskému lanovému hřišti, kde jsme si dali pauzu a samozřejmě jsme si hřiště pořádně prolezli. Všichni šplhali jak opičky a pořádně se vyblbli. Vedoucí si to zkusili také vylézt a popravdě to žádná sranda nebyla. Když jste vylezli do nejvyššího bodu, byli jste ve výšce třeba 15 metrů. Našim dětem to ale vůbec nevadilo. Klobouk dolů! Na hřišti byli také mnohem nižší provazové prolézačky, kde jsme si zahráli hru ucho pípni. Zde vyhrál Matěj, který nebyl ani jednou chycený. Pomalu se blížil čas oběda a tak jsem se vydali o kus dál a zastavili u stánku s limčou a zmrzlinou, kde jsme si dali oběd a po obědě i tu zaslouženou zmrzku. Jelikož všichni šlapali jak o závod, rozhodli jsem se naší trasu obohatit o zajížďku k UFO památníku, který tam vytvořili Starší UFOuni. Památník se nachází pod Radotínském mostem. Je to betonová kostka s naším logem. Tam jsme se společně vyfotili a jeli dál po naplánované trase. Ta vedla lesíkem na Cholupický vrch, kde se nachází studánka, kde jsme se parádně zchladili. Na blízké louce jsem si zahráli hru s talířem, kde vyhrál tým Anička, Matěj a Tom. Po pár hrách jsme nasedli na kola a vydali jsme se skrz les, podlé potoka, který jsem několikrát překračovali, přes kořeny a dolíky až jsem se konečně octli na louce kousek od Cholupic. Z Cholupic jsme jeli po pohodlné cyklostezce až do Kunratic, kde jsem se napojili na cyklostezku vedoucí až zpět na Háje ke gymplu. Celá trasa měla krásných 33 km. To chce velkou pochvalu! 

Dita

Fotky naleznete zde.

 

iQLANDIA

17.3.2018 - jednodenní výlet

uvodni1.jpgV sobotu 17. Března se nejmladší UFOuni ve složení devíti dětí(Míša, Verča Ž., Karin, Erik, Verča J., Bert, Elen, Anička a Matěj) a dvouch vedoucích (Dita a Štika) vypravili na výlet do iQlandie, která se nachází v Liberci. Od GJM jsme jeli na Černý Most, odkud nám jel autobus přímo do Liberce. Autobus byl vybaven interaktivní obrazovkou, kde se dali sledovat filmy, poslouchat hudbu nebo si zahrát nějaké minihry. Cesta nám tak rychle utekla a než jsme se nadáli, ocitli jsme se na místě. Stačilo už jen popojít pár metrů od zastávky a byli jsme tu. Děti ihned zaujala velká páka s autem před budovou, na kterou hned naskákali a zdvihli tak celé auto do vzduchu. Uvnitř nás čekalo celkem pět pater. Jako první, v přízemí, byl vodní svět. Zde si děti hráli poměrně dlouho s vodním korytem, mlýnky a tryskami, chvíli to dokonce vypadalo, že se už odsud dále nikam nedostaneme. Jako další na řadu přišla sekce překonané vynálezy. Zde byly již pokořené vynálezy jako například psací stroj, první telefony vážící 6 kg, Atari, ale i například kempingový stan z osmdesátých let. Následoval čas na oběd. Po něm jsme vyšplhali do dalšího patra, kde byla expozice zaměřená na jednotlivé živli. Zde jsme prolézali jeskyni a zkoumali krápníky, vyzkoušeli si simuátor zemětřesení, vichřice a tornáda. Následovala expozice věnovaná vesmíru. Zde si děti zahráli vybíjenou na točící se oběžné dráze, skákali na měsíci, vyšší otestovali simulátor velkého třesku. Nechyběl ani stroj času nebo třeba hvězdná brána. Do dalšího patra jsme dorazili zrovna když začala science show. Představovali nám zde Teslův transformátor. Ten dokázal transformovat napětí tak moc, až z něj lítaly blesky. Není to ale jediné využití. Pomocí změny napětí může také vznikat i hudba, kterou jsme si zde poslechli. Jako předposlední přišli na řadu naše smysly. Nejvíce času jsme ztrávili v hlukoměru, kde jsme se přetahovali v tom, kdo dokáže nejvíce zařvat. Protože se náš čas už začal krátit, v rychlosti jsme prolétli poslední expozici věda v domě. Nakonec si děti nakoupili drobné suvenýry a vypravili jsme se stejnou cestou zpět- Autobusem na Černý Most a odtud metrem ke GJM.

Fotky naleznete zde.

Štika

Hurá do ZOO!

25.2.2018 - jednodenní pěší výlet

img_2298.jpgV neděli 25. února se Nejmladší UFOuni znovu, po dvou letech, vydali na výlet do pražské ZOO. I když byla pořádná zima, tak to pár jedinců neodradilo a přidali se. Ve složení Anička, Misa, Ellen, Bertik a z vedoucích Štika a Johi jsme se dostali pomocí hromadné dopravy až do Tróji, kde se nachází pražská ZOO. Hned po vstupu jsme zamířili směrem k pavilonu goril a šelem, cestou jsme ale narazili na spoustu prolejzaček, které jsme si rozhodne nemohli nechat ujít. Od goril jsme šli rovnou do velemlokária a následně jsme přešli do sousedního pavilonu šelem, kde jsme viděli nové přírůstky pražské ZOO - dvě tygří mláďata. Vrátili jsme se podobnou cestou okolo voliér k vchodu, kde jsme se zastavili v restauraci Oceán a kde jsme poobědvali a trochu se zahřáli. Následně jsme si vyšlápli kopec k indonéské džungli. Zde jsme měli možnost vidět například varany komodské, orangutany nebo taky volně poletující kaloně. Naproti pavilonu indonéské džungle jsme strávili spoustu času na skluzavce, kterou si musel projet i Štika :). Pak už jsme stihli pouze Afriku zblízka a slony a vydali se pomalu zpátky na Jižní Město. 

Fotky naleznete zde.

Johi

Aquapark Šutka

20. 1. 2018 - jednodenní výlet

sutka.jpgV sobotu 20. 1. 2018 se Nejmladší Ufouni vydali na jednodenní výlet do pražského aquaparku Šutka. Kolem poledne jsme se sešli Dita, Johanka, Štika, Severka a Tom s našima dětma Bertík, Matěj, Míša, Verča Ž., Verča J., Karin a Káťa před GJM a hned jsme vyrazili směr Kobylisy, kde na nás čekaly vodní radovánky. Jelikož byla sobota, tak byl aquapark poměrně zaplněný. Naštěstí jsme se vešli. Prošli jsme převlékacími boxy, uložili batohy a oblečení do skříněk a rozdělili jsme se do sprch. Před bazénem jsme se všichni sešli a vydali jsme se do aquaparkové části bazénu. Rozdělili jsme se na malé skupinky a každý se vydal na jinou atrakci. Skupinka Dita a Tom s Karin, Verčou a Verčou se prvně vydali na divokou řeku, kam se po chvíli připojili i ostatní a tak jsme si zahráli na babu. Poté jsme se vydali na tobogány. V aquaparku byly dva - jeden žlutý a jeden červený. Samozřejmě jsme vyzkoušeli oba dva. Myslím, že se všichni řádně vyblbli. Do divoké řeky vedla strmá skluzavka, vedoucí od horního bazénku, kde jsme si zablbli s balónem. Pak jsem se jen sklouzli a byli jsme hned v divoké řece. Abychom si vždy trochu odpočinuli, využívali jsme i velmi příjemnou vířivku. Když na nás přišel hlad, využili jsme místní bufet. Celý den byl velmi užitý, ale také náročný. Ke konci jsme si zašli i do skvělé páry. Po tom co jsem se všichni umyli a převlékli, dali jsem si ještě v areálu svačinu a nějakou tu horkou čokoládu. Po cestě domů byli všichni úplně vyčerpaní. Malá Verunka dokonce usnula v metru. Domů jsme všichni dojeli v pořádku a spokojení.

Dita

Mikulášský výlet

2. 12. 2017 - společný výlet

18136019_1032725040196785_1487499225_n.jpg

Bertík, Anička, ještě jedna Anička, Matěj, ještě jeden Matěj, Karin, Erik, Vojta, Verča, Filip, Míša, Michal, Ondra a Káťa (druhá Káťa bohužel onemocněla) – to je ta odvážná parta, která se přihlásila na Mikulášský výlet.

Za vedoucí to byli Ondra, PX, Štika, Dita, Honza a já, a ještě nás doprovázeli Tomáš a Tobík.

Ani brzké vstávání nás nedokázalo odradit, a tak jsme se v osm hodin (opozdilců bylo tak moc, že nemá vůbec cenu je zmiňovat ;)) sešli před GJM v opravdu hojném počtu.

Po spočítání jsme mohli vyrazit. Vzhůru…do metra a na Hlavák. Ve vlaku nám pan průvodčí předal dopis, který prý byl od Mikuláše, psalo se v něm, že má pro nás přichystanou nadílku, že si pro ni máme dojet.

Po vystoupení v Dobřichovicích, nás překvapil skřítek, který nesl hroznou zprávu, o únosu Čerta, Mikuláše a Anděla, pak s námi došel až ke kraji lesa, ale dále už nesměl – už to bylo jen na nás.

Po cestě bylo občas nutné se schovat před skřety, také jsme si vyzkoušeli těžkou práci s roznášením nadílek a lovili soby do spřežení.

Bez větších potíží, či vzbouřeních se proti výběru trasy, jsme se dostali až na Skalku, kde bylo všeobecně odhlasováno, že oběd musí být u bufetu.

Zatím co jsme v klidu seděli a jedli, přiběhly nějaké dvě malé holky, že prý nás někdo volá o pomoc. Rozběhli jsme se tedy za nimi a objevili celou naši hledanou partu přivázanou ke stromu. Vznikly zde menší zmatky, protože někteří ještě jedli, tak nás tam nebyl plný počet a nebylo možné začít s osvobozováním. Nakonec přišli i ti největší opozdilci a Mikuláš nám řekl, co se stalo. Museli jsme najít jeho kouzelnou hůl, abychom je mohli uvolnit z provazů. Byli nám tak vděční, že odčarovali nadílku, kterou jim skřeti zakleli, při tom se k nám ještě připojili Myšák s Terkou, kteří si po vyslechnutí celé příhody také odnesli svůj balíček, poté se Mikuláš, Anděl i Čert rozloučili, protože měli ještě spoustu práce a zajetí skřety je zdrželo.

My se také vydali na cestu domů – na vlak. Vypadalo to, že závod s časem nemáme šanci vyhrát, ale protože jsme velice šikovní, tak po příchodu na nádraží bylo ještě patnáct minut do odjezdu. Vláček nás, sice pomalu, za to tam bylo teplo, dovezl až na Kačerov, odkud to je domů, co by kamenem dohodil.

Před GJM jsme se rozloučili a pogratulovali si k dobrému výkonu při záchraně mikulášské nadílky a osvobození skupinky, bez které by některé děti byly v úterý 5.12. smutné.

Příští rok snad nebude potřeba nikoho zachraňovat.

Už se těšíme!

Foto zde!

Mája

Laser game!

12. 11. 2017 - jednodenní výlet

20171112_140921.jpgV neděli 12.listopadu jsme se sešli v hojném počtu celkem 10 dětí (Matěj, Bert, Verča Ž.,Verča J., Káťa K., Filip, Tom, Kačka Š., Karin a Anička). Od GJM jsme popojeli na Háje, kde se ke Štikovi přidal ze starších vedoucích Davča. Odtud nás metro dopravilo až na zastávku Českomoravská, kde na nás čekala laser game. Stěny v zázemí byly krásně vyzdobeny na motiv Star Wars, kde jsme si i udělali fotku. Poté jsme na sebe navlékli vesty a dostali instrukce, jak se používá zbraň. První hra byla na náhodné týmy. Po ní následovala krátká pauza na odpočinek. Na druhé hře se děti rozdělili na týmy podle libosti a se získanými zkušenostmi z první hry bylo celkově více výstřelů i zásahů. Všichni byli velice nadšení, dokonce požadovali další hru. Na tu už ale nebylo místo ani finance. Aby toho nebylo málo, tak jsme si ještě zahráli fotbálek, který zde byl k dispozici. Při zpáteční cestě už začínalo pršet, ale metro nás před deštěm schovalo. Po stejné trase jsme nakonec dorazili zpět ke gymnáziu. Celkově se výlet vydařil a děti si odnesly spoustu zážitků.

                                                                                                                Štika

Fotky z výletu zde.

 

Kolem, kolem a okolo

22. 10. 2017 - pěší výlet

23131144_867970776695918_95858992_o.jpgV neděli 22. října se Nejmladší UFOuni Anička, Míša, Verča, Káťa, Karin, Erik, Matěj,Dan a Bertík vydali na výlet, který byl ovšem překvapením. Vedoucí Nejmladších se sešli v plném počtu. Naše cesta vedla do centra Prahy. Přešli jsme Karlův most a došli do Mostecké ulice, kde byl hlavní bod našeho výletu. Bylo to muzeum Pražských pověstí a strašidel. Hned u vchodu nás vítala jakási bytost připomínající mozkomora. Na začátku výstavy byl strom a každá jeho větev poukazovala na historickou událost českých zemí.  Odtud se děti naučily kdy probíhala bitva na Bílé hoře. Další expozicí byla  obří kniha píšící o pověstech Vyšehradu. Kolem nás byli na zdech různá strašidla obývající třeba Pražský hrad, zbloudilé duše, které vyprávěli své osudy a strasti. Tajuplnou atmosféru doplňoval klavír, který sám hrál Bachovu  varhaní symfonii. Poté jsme se seznámili s pověstí o Faustovi prostřednictvím loutkového divadla, které nám zprostředkovala Johi a Dita. Výstava nás nešetřila. Známý kat Mydlář nám prozradil techniky mučení, které si děti mohly vyzkoušet na panáčkovi ve vitríně. Celková expozice byla velmi pestrá, zajímavá a samozřejmě také naučná. Když jsem si prošli všechny expozice, došli jsme k točitému schodišti vedoucím někam do sklepení, ve kterém se schovával samotná strašidla. Místama jsme byli pořádně vyděšení. Hned pod schodištěm se nacházela místnost, ve které byla Golemova hrobka. Další místnost vypadala jako noční ulice a domy. A tam byla. Strašidla. Bezhlaví rytíř, čert, vodník topící lidskou duši, Různé bytosti bez prstů s kruhy pod očima, kostlivec, duch plačícího miminka a mnohé další. Projít to nebylo vůbec jednoduché. Strašidla číhala na každém rohu. Naštěstí jsou Nejmladší UFOuni velmi stateční a všechno zvládli.  Abychom domů nejeli tak vystrašení, šli jsem se projít do Jeleního příkopu Pražského hradu. I když ráno nebylo moc hezké počasí, odpoledne nám vysvitlo slunko a procházku nám velmi zpříjemnilo. Děti dostali za úkol nakreslit strašidlo podle jejich fantazie. Myslím, že se obrázky velmi vydařily. Za odměnu dostaly děti bonbón a vydali jsem se do královské zahrady, kde na děti čekalo strašidlácké pexeso. Napínavý souboj tří týmů skončil remízou a jelikož už slunko zacházelo, vydali jsem se domů.

Fotky z výletu zde

Dita

Rok 2016-2017

Fotky z výletu zde.

Singltrek pod Smrkem

2.- 4. 6. 2017 - víkendový cyklovýlet

ufofotosingrec.jpgV Pátek jsme se sešli všechny oddíly na společný výlet pod Smrk. Za nejmladší vyrazilo nejvíce odvážlivců -Honzík, Verča, Anička, Míša a Bertík, za mladší - Kuba a Anička a za starší - Šambi, Vojta, Daví a Bert.  Sraz byl velmi brzy na parkovišti u kina, abychom mohli naložit kola a batohy do aut. Posléze se Dita, PX a Davča vydali s dětmi na autobus směr Černý Most, kde na nás čekal autobus mířící do Nového Města pod Smrkem. Na Čerňák jsme dojeli velmi rychle a spěchali jsme k našemu autobusu. Tam jsme si ve frontě rozdali jízdenky a bez jakýchkoliv komplikací jsme se všichni uvelebili před tříhodinovou cestou. Cesta probíhala celkem dobře, ale těsně před Libercem jsme zastavili na jedné zastávce u dálnice a pan řidič oznámil, že tento autobus už nepojede, že je rozbitý a máme čekat na náhradní, který pro nás jede. Tak jsme si s dětmi zašli na benzínku pro vodu a zmrzku a čekáním nám vcelku uteklo.  Autobus přijel a my jsem s půlhodinovým zpožděním vyjeli. Pro děti byla cesta velmi dlouhá, ale vše jsme zvládli a dojeli jsem do Nového Města pod Smrkem. Hned  jsem se vydali do našeho kempu, který byl přímo v centru Singltreku pod Smrkem. Jelikož auto s Ondrou a Májou jelo na nákup, tak jsem v kempu byli dřív než oni. Než dorazili, šli jsme si prohlídnout celý kemp, který byl moc hezký. Když Ondra, Mája a Severka, který vezl kola přijeli, šli jsme rozdělat stany. Všechny děti si stany postavily sami, i ty nejmladší. Den byl náročný a tak jsem šli na kutě. Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a začali jsme si balit batůžky na kola. Každý oddíl si vybral jakou chce jet trasu. Trasy byly rozděleny podle obtížnosti do tří barev. Černá - obtížná, červená - středně obtížná a modrá - lehká. Nejmladší si vybrali modrou, mladší červenou i kus černé a starší červenou a černou. Areál byl opravdu velký a udržovaný. Singltrek byl na celý den, takže jsem si sbalili balíčky s jídlem a každý oddíl se vydal vlastní cestou. Nejmladší vyjeli. První část byla dvoukilometrová spojovačka mezi trasami. Dojeli jsme na začátek naší modré trasy, měla cca deset kilometrů. Singltrek spočívá v tom, že jedete po úzké jednosměrné stezce v drsném terénu. Všude kolem stezky jsou obří kameny, prudké zatáčky, dřevěné vyvýšené mosty, které vedou přes bažiny a tůňky, hupy a boule. Stezka vede většinou z kopce dolů, takže brzdy jsme využívali opravdu hojně. Občas přišlo nějaké to stoupání, které k tomu prostě patří. Když jsme našli nějaké pěkné místo , dali jsme si zde svačinu. Kus naší cesty vedl dokonce přes Polsko, takže jsem si naší první singltrekovou sváču dali v sousední zemi. I přes malé pády si všichni vedli moc dobře a jelikož jsme byli na naší trase velmi rychlí, rozhodli jsme se, že z modré uhneme na šestikilometrový úsek po červené. Ze začátku jsme se trochu báli, ale trasa nebyla o moc těžší, než předchozí modrá. Hupy a zatáčky byly častěji a skoro celé to bylo z kopce. No pěkně to frčelo! I když se děti trochu bály, nakonec si to červenou užily úplně nejvíc. Červenou jsme měli projetou hned, tak jsme se napojili na zbytek modré, která už vedla do kempu. Počasí se nám vyvedlo opravdu skvěle a jelikož bylo velké horko, tak jsem si v kempu zaslouženě zašli k místnímu rybníku, který byl součástí kempu. Zablbli jsme si ve vodě, koupili zmrzku a odpočívali. Postupně přijížděli i ostatní UFOuni, který rovnou zamířili do vody. K večeru jsem si dali večeři, zahráli jsem si pár her a už byl čas jít zase spát. V neděli ráno jsem měli spoustu času na sjezd dalších tras. Tak jsem začali balit stany a batohy, abychom mohli co nejdříve vyjet. Nejmladší se rozhodli, že rovnou pojednou na červenou, kam jeli starší oddíly. Jenže se z nenadání nad námi objevil strašný mrak a začalo pršet. Po půl hodně se začalo celkem vyjasňovat a tak jsem se rozhodli, že i přes ne moc dobré počasí na kola vyrazíme. Některé děti se báli a už se jim nechtělo. Mladší v kempu zůstali všichni, starší jeli bez otálení a pár odvážlivců od nejmladších vyjelo taky. Jako překvapení za námi přijeli Kuki mladší a Kuki starší a tak jeli s námi. Jelikož byla trasa po dešti mokrá s nejmladšíma jsem znovu projeli modrou a k ní kousek červené. Během cesty vysvitlo sluníčko a opět jsme si to náramně užili. Dokonce jsem se na jedné svačinové pauze sešli i se staršíma. Po nakonec povedené vyjížďce jsme se všichni sešli v kempu, kde jsem dobalovali poslední věci a dávali kola na vozík. Najednou nás překvapil ale opravdu obrovský intenzivní slejvák. Rychle jsme se schovali kde se dalo. Nastal čas se vydat na autobus z Nového Města zpět do Prahy. Tentokrát cesta proběhla bez problému a všichni se v pořádku sešli na srazu. Víkend byl náročný, ale myslím, že vydařený. 

Foto zde.

Dita

 

Botičským údolím

20. 5. 2017 - cyklovýlet

18676740_1465547720133328_293360842_o.jpgV sobotu 20.5. jsme se vypravili na letošní první výlet na kole. Sešli jsme se ve složení Anička, Míša, Káťa, Ellen, Bert a Matěj, tedy šest dětí a dva vedoucí (Štika a Severka). Ze začátku byla zima a vypadalo to, že bude pršet. Nakonec ale bylo hezky. Projeli jsme myší dírou pod dálnicí a jeli přes pole až k Průhonickému parku. Zde jsme si dali svačinu a trochu se zahřáli, v nejbližší vesnici jsme doplnili zásoby a připravili se na pořádný kopec. Ocitli jsme se téměř u pramene Botiče. Odtud jsme kopírovali potok a jelo se pořád z kopce. Narazili jsme na malé hřiště, kde jsme dali oběd. Zde jsme se zdrželi déle než bylo v plánu, a tak jsme vyrazili na cestu. Najednou nás cesta vynesla na pole, kde stála dálnice. Abychom se vrátili zpět na plánovanou trasu, museli jsme dětem snést kola z prudkého svahu a postavit průchod z kamenů přes potok. Pak už šlo vše hladce. Stihli jsme se ještě zastavit v Milíčovském lese na poslední svačinu. Všichni se dostali v pořádku a se spoustou zážitků zpět domů.

Štika

Fotky z výletu zde.

 

Lesní zoo

26. 3. 2017 - pěší výlet

lesni-zoo---recenze-foto.jpgNejmladší UFOuni Míša, Verča, Káťa, Bertík, Honza a Dan se vydali v neděli 26.3.  s Ditou a Sevčou  na pěší výlet do Chuchelského háje, kde navštívili lesní minizoo. Za krásného rána jsme se všichni sešli u GJM. Štěstí nám přálo a autobusy jsme se bez jakéhokoliv problému rychle dostali na Smíchov. Na Smíchově jsme sedli na  další autobus, který nás odvezl přímo k Chuchelskému háji. Po krátkém zmapování okolí jsme se vydali po žluté trase mířící k zoo. Hned na začátku nás čekal prudký kopec, který jsme snadno zmákli. Před námi se objevil vysoký plot, za kterým na nás čekala zvířátka. Ještě než jsme se na ně vrhli, dali jsme si v blízkém altánu vytouženou svačinu. Po sváče na nás čekali jako první jeleni. Byli velmi lenivý, a tak jsme sledovali jak si jen leží a vyhřívají se na slunci. V dalším velkém výběhu společně trávili slunečnou neděli daňci, krocani a perličky. Když jsme popošli dále, vykoukly na nás výběhy s kunou, liškou, mývalem, veverkou, fretkou, psíkem, tchořem, bažantem a výrem. Jediný náš očekávaný rys ostrovid bohužel v zoo nebyl. Dozvěděli jsme se, že už byl moc starý a minulý rok zemřel. Další zvířata byli převážně ptáci (vrána, kachna, sova, straka, havran, puštík, sýček, kalous). Ti si tam povětšinou zrovna pochutnávali na kuřátkách. Za nimi už na nás čekali mufloni a srnky. Jedny z posledních obyvatelů lesní minizoo byli jeleni, ale jiní než jsme viděli na začátku. Pak na nás vykoukl krásný divočák, který oproti ostatním zvířatům byl velmi společenský a přišel se na nás podívat. V jednom kuse na nás chrochtal. Bohužel to byl pěkný smraďoch a tak jsme u něj moc dlouho nepřetrvávali. Když jsme si vše prohlédli, sedli jsme si a dali si oběd. Po obědě jsme měli chvilku volno, aby si mohli Nejmladší zablbnout na hřišti, které bylo součástí zoo. Když jsme doblbli, šli jsme si koupit něco na zub. Abychom se taky o zvířatech něco dověděli, rozdělili se Nejmladší na dva týmy a se zadanými otázkami se vydali k informačním cedulím. Jako první splnily úkol holky, respektive tým kyselá pitíčka, ale úplně stejně splnili úkol i kluci, tým dětská pitíčka. Jako odměnu za skvělou práci dostali bonbón s tetováním uvnitř. Po krátké pauze jsme přešli na naši kreativní zábavu. Rozdali jsme si čtvrtky, nasbírali jsme si různé větvičky a listy, kůry, písek a šišky a s pomocí lepidla, klovatiny a lepenky jsme si začali vytvářet obrázky. Všem se to moc povedlo! Obrázky jsme nechali zaschnout na slunci, aby se nám to cestou domů nerozpadlo a mezi tím jsme si šli zahrát do lesa na schovku. Když jsme se vrátili popadli jsme výtvory a šli jsme zpět na autobus. Jak jsme vyšli z lesa, sedli jsme si na chvíli na lavičku a při poslední svačině jsme se vyhřáli na sluníčku. Při cestě autobusem se naštěstí žádný obrázek nezničil a v pořádku jsme dojeli domů. 

Dita

Fotky z výletu zde.

 

Bílé Bílkovice

24. - 26.2. 2017 - víkendová akce

dsc_0518.jpgV pátek 24.2. jsme se sešli ve složení šesti dětí (Anička, Verča, Elen, Bert, Eliáš a Viktor) a tří vedoucích (Severka, Štika a od mladších Ondra).
Poté co dorazil Severka, jeli jsme metrem na Roztyly, odtud cesta trvala hodinu autobusem až do Bílkovic. Od našeho zázemí nás už dělilo jen deset minut chůze. Když jsme přišli do tábořiště, bylo už vše připravené, díky Filipovi a Štikovi, kteří jeli autem a také nám všem odvezli věci. Děti si vybraly, na kterém místě budou spát, a následovala večeře. Večer jsme strávili hraním deskových her.

V sobotu ráno děti nedodržely ranní budíček vedoucích. Štika zatopil v kamnech a ke snídani byly křupky s mlékem. Na zahřátí jsme si zahráli hru na vraha (vylepšená baba), která u dětí vzbudila úspěch. Po svačině následoval petanque. Nechybělo ani házení koulí na ledu nebo do potoka. Po výtečném obědě následovaly deskové hry (např. colt express, sabotéři, atd.). K večeru jsme si zahráli ping pong, ale místo pálek jsme používali vlastní dech. Byla to spíše taková foukaná. Po večeři jsme hráli bang.

Druhý den ráno jsme si přispali. Ke snídani byla vánočka s džemem nebo nutelou. Dopoledne jsme stihli už jen bowling a vlajkovanou s papkoulemi. Po špagetách k obědu přišel čas na uklízení a balení. Když bylo vše uklizené a děti dohledaly všechny své ztracené věci, mohli jsme vyrazit. Cesta zpět byla delší kvůli přestupu v Benešově. U gymplu jsme si vyzvedli věci, které nám tam opět byly přivezeny autem.

Štika

Fotky z akce zde.

 

Aquapark Barrandov

22. 1. 2017 - jednodenní výlet

20170122_145642.jpgV neděli 22.1. jsme se vypravili na první výlet do aquaparku. Sešlo se nás celkem 9 dětí (Anička, Míša, Verča, Jirka, Vláďa, Davídek, Eliáš, Bert a z mladších Anička) a 3 vedoucí (Severka, Štika a Johča). Strávili jsme zde celkem dvě hodiny a byli jsme skoro všude. Plavali jsme v divoké řece, zazávodili v plaveckém bazénu, odpočinuli si ve vířivce a dokonce několikrát jsme sjeli oba dva tobogány. Nakonec jsme si venku na hřišti dali svačinu. Všem se výlet moc líbil a v pořádku jsme se dostali i zpět domů.

Štika

Fotky z akce zde

Mikulášský výlet

4. 12. 2016 - jednodenní společný výlet

dsc_0261.jpgRáno jsme se se sluníčkem a všemi ostatními sešli u GJM. Tentokrát nás bylo opravdu hodně. Sešli se za nejmladší UFOuny - Dan, Verča, Míša,  Anička, Jirka, Tom, Vláďa, Bertík, Matěj, za mladší UFOuny - Anička, Michal, Matěj, Lucka, Filouš, za starší UFOuny - Vítek, Vojta Ž., Vojta S., Daví  a z vedoucích - Myšák, Kuki, Sevča, Mája, Johanka, Dita, Štika a Honza. Přidal se k nám i psí kamarád Tobík.   
Jako každý rok touto dobou jsme se vydali na již tradiční Mikulášský výlet. A abychom dostali nějakou nadílku, museli jsme se nejdříve dostat do oblasti, kde se Mikuláš v poslední době pohyboval. A tou bylo okolí Řevnic, kam jsme se dostali pomocí vlaku z Hlavního nádraží.  V  Řevnicích jsme sice trošku zabloudili, ale rychle jsme se nadílce dostali opět na stopu. Jako obvykle jsme si museli naši mikulášskou nadílku zasloužit a najít, protože balíčky jakýmsi nedopatřením skončily uprostřed lesů. První z nás, který si pak nadílku zasloužil byl Vítek, který zvládl postavit nejvyšší věž, tím, že jednoduše našel v lese největší padlý strom, který unesl. Cestu nám také znesnadňovali čerti, kteří se v lese hemžili kolem nás, a tak jsme se museli co chvíli schovávat.  Jelikož nebylo, i přes hřející sluníčko, nejtepleji, rozhodli jsme se přes poledne ohřát u ohně. A než jsme na naše obědové místo dorazili, rychlí poslové z pekel nám tam zatopili. Ohýnek jsme rozdělali v trampském tábořišti na kopci Babka, který byl současně nejvyšším bodem naši cesty.
Ani během oběda nás čerti nenechali na pokoji, a stejně tak i získávání balíčků.

Po cestě zpátky jsme se rozhodli, že si to od čertů už nenecháme líbit a tak jsme všem čertům utrhali ocásky. Alespoň vědí, že si nemají s Ufem zahrávat. Na závěr jsme si už jen na nádraží vyslechli tvorbu malých veršotepců, kteří na svých rýmech tvrdě pracovali po celou dobu. A pokud se někomu rýmy nezdály, jistě nepochopil, že šlo o dadaistické pojetí tradiční poezie. Po této části už měli všichni výletníci své zasloužené balíčky, a tak si je mohli v klidu vychutnat na zpáteční cestě domů.  Počasí nám ten den velmi přálo a myslím si, že se celý výlet se povedl. Tak zase za rok!

Myšák

Fotky z akce zde.

 

Podzimní procházka

13.11.2016 - pěší výlet

15134003_698663440293320_969061008_o.jpgV neděli 13.11. jsme se tradičně sešli před GJM. I přes nepříznivé počasí se nás sešlo hodně (Káťa, Míša, Verča, Anička, Dan, Jirka, Bertík, David + Dita, Johanka, Sevča, Fíďa). Vydali jsme se městskou hromadnou dopravou přes celou Prahu do známého lesoparku Obora Hvězda. Hned po příchodu jsme se vydali přímo k letohrádku, který je součástí parku. U letohrádku jsme si za krásného svitu slunce dali vydatnou sváču. Po sváče jsme si zahráli pár běhacích her, abychom se zahřáli. Součástí naší procházky bylo dozvědět se něco o letohrádku i o celém lesoparku. Po obědě  jsme se vydali celý lesopark prozkoumat. Cestou lesem jsme si hráli a povídali až jsme dorazili k informační ceduli, kde jsme si přečetli další zajímavosti o Oboře Hvězda. Ke konci naší procházky se už významně ochladilo a tak jsme z lesoparku vyšli na louku, která je hned vedle parku. Na louce jsme si zahráli posledních pár her a vydali jsme se na cestu zpět.   

Dita

Fotky z akce zde   

 

Adventure minigolf 

22.10. 2016 - jednodenní výlet

dsc_0131.jpgV sobotu 22.10. jsme se vypravili na miniglof do krytého Adventure minigolf parku v Kunraticích. Sešli jsme se v hojném počtu - 12 dětí a 4 vedoucí (Tomík, Eliáš, Míša, Anička, Verča, Káťa, Bertík, Max, Jonáš, Karin, Matěj a vedoucí Sevča, Štika, Dita a Johy). Hned po příjezdu na nejbližší zástavku se nám vyskytly lehké komplikace, protože se nám nějak nedařilo najít místo tohoto parku. Po chvíli jsme to však našli a už se moc těšili na hru. Byla nám vysvětlena pravidla, a pak jsme konečně mohli začít hrát! Rozdělili jsme se do 4 týmů, abychom se rychleji vystřídali a stihli odehrát co nejvíce jamek. Na dráhách byly různé překážky - kameny, převýšení, mosty, zatáčky, atd. Občas nám tedy nějaká dráha dala opravdu zabrat, ale zato jiná se nám povedla třeba na pouhé dva pokusy! Dráhy jsme navíc stihli projít skoro všechny, takže jsme byli moc spokojení. Nakonec nás čekala už jen cesta nazpět, během které jsme si povídali o tom, co se komu na dnešním dni nejvíce líbilo. Už se moc těšíme na další výlet!  

Johy

Fotky z akce zde             

                                                                                                                             

Rok 2015-2016

Rokytá

10. - 12.6. 2016 - společná víkendová akce

chalupa115.jpgSešli jsme se v pátek odpoledne ve složení: Šárka, Kája, Michal, Šambi, Verča, Eliáš, David, Vojta a Jáchym. Naše první kroky vedly na Hlavní nádraží, odkud jsme se vydali vlakem do Mnichova Hradiště, z něhož Mladší a Starší jeli asi 10 km na kole přímo do Rokyté a Nejmladší se svezli autem. Večer jsme už stihli jen postavit základní tábor a šupky dupky do hajan.

Druhý den jsme se nasnídali a vypravili se na celodenní cyklovýlet. Mladší a Starší udělali krásný asi 50 km okruh, při kterém navštívili Bezděz a Nejmladší podnikli okruh vedoucí okolními lesy a dále např. přes Ralsko. Celkově ujeli zhruba 30 km. Večer jsme se všichni sešli v základním táboře a opekli si buřtíky.

V neděli dopoledne jsme si zahráli několik her, např. Sochy v akci, dali si výborný oběd od šéfkuchařky Dity, zbourali naše malé stanové městečko a tentokráte včetně Nejmladších jsme dojeli do Mnichova Hradiště na vlak. Odtamtud jsme se, všichni pospávajíc, dostali zpět domů.

                                                                                                    Ondra

Fotky z akce zde

 

Mach a Šebestová na cestách

21.5.2016 - cyklovýlet

img_20160521_115216.jpgV sobotu, jsme se sešli u GJM. Nejprve to vypadalo, že se zúčastní jen Verča a Matěj. Nakonec nás však svojí účastí překvapil i Tomík a Ellen. Za vedoucí jeli Filip a Štika. Společně jsme se vydali hledat cestu, kudy kdysi dávno jel Mach a Šebestová. První bod byl u Libuše, kde jsme se díky hádankám dostali k první části mapy. Cestou jsme také míjeli cyklistický závod u letiště Točná. Po prudkém sjezdu do Komořan jsme si dali oběd u řeky a cestou zpět v Krči vyluštili bludiště. Poté jsme obdrželi poslední části a konečně složili celou mapu. Po krátké pauze na zmrzlinu jsme dojeli ke GJM a na tachometru měli krásných 32 km :-), výlet jsme si parádně užili.

                                                                                                               Filip

Fotky z akce zde          

                                                                                                        

Záhada Podleského rybníka

23.4.2016 - cyklovýlet

13054788_10206843974643561_231276115_o.jpgV sobotu jsme se sešli ve složení: Verča, Jáchym a Max, pod dozorem Filipa, Honzy, Štiky a Dity. Ačkoliv hlásili, že bude pršet, měli jsme nakonec pěkné počasí a vydali se směr Uhříněves. Jeli jsme přes Milíčák, a potom podél Botiče až k Pitkovičkám. Po malé pauze a chvilce bloudění v Uhříněvsi jsme si to drncali po rozhrabané cestě od lesníků až k cíli naší cesty. U rybníka bylo pěkně, dali jsme si zde oběd. Na stromě visela cedule upozorňující na příšeru žijící u rybníka. I přesto jsme vklidu poobědvali a zahráli pár her. V tu chvíli na nás vyběhla příšera a vyhnala nás tak urychleně pryč. Zpáteční cestu jsme zvolili částečně odlišnou, po cestě Honza píchnul, Štika si namočil boty při průjezdu potokem, a výlet byl zakončen poslední hrou opět v Milíčáku. Celkem jsme najeli 25km a stihli to dříve než bylo v plánu.

                                                                                                                Štika

Fotky z akce zde

 

Království železnic

12.3.2016 - pěší výlet

dscn3368.jpgV sobotu jsme se sešli (Dita, Johi, Štika a Severka) s Tomem a Eliášem natěšeni do muzea železnic. Autobusem a tramvají jsme dojeli před muzeum, kde se k  nám připojil Myšák. Po čekání v dlouhé frontě na vstupenky jsme vyrazili do první části areálu, ve kterém byly modely krajin protkané železniční a silniční sítí. K vidění zde byla i zimní krajina s domky, kterým svítila okna. V muzeu byl reálně velký model tramvajové kabiny, do které si kluci sedli a vesele mačkali všelijaké čudlíky, kterými zavírali a otevírali dveře nebo rozsvěceli a zhasínali celou tramvaj. V poledne jsme si dali pořádnou sváču, protože nás čekal největší kus prohlídky. Tu to část prohlídky tvořili (né všechny) kraje ČR. Celý vláčkový svět reagoval na denní a noční cyklus, což bylo opravdu kouzelné. Modely byly plné krásných lidských i zvířecích miniatur, které se po zmáčknutí čudlíku začaly hýbat. Po místnosti s modely byly umístěny kamery a počítače, ve kterých jsme mohli najit vláček jedoucí kolem nás a dívat se na krajinu i z pohledu cestujícího. V muzeu jsme se také dozvěděli i něco o třídění odpadů. Kluci si zasoutěžili a vyhráli malou popelnici. Celý den jsme zakončili modelem celé Prahy. Všichni jsme se doufejme spokojeně vrátili domů plní krásných zážitků.

                                                                                                                    Dita

Fotky z akce zde

 

Bílé Bílkovice

5. - 7.2. 2016 - víkendová akce

bb.jpgV pátek odpoledne jsme se sešli v opravdu hojném počtu - 10 dětí (Nela, Anička, Šárka, Kačka, Eliáš (jediný odvážlivec z Nejmladších UFOunů), Filip, Filouš, Kuba, Michal a Matěj) a 6 vedoucích (Ondra (jediný odvážlivec z Mladších UFOunů), Dita, Johy, Honza, Filip a Severka). Na Roztylech jsme nasedli do autobusu a vystoupili v Bílkovicích. Následovala relativně krátká cesta, za svitu baterek, přímo do tábora. Zatopili jsme si a večer jsme strávili u stolních her.

V sobotu po snídani jsme rozjeli celovíkendovou hru. Všichni byli rozděleni do 3 týmů, z nichž každý představoval jednu fantasy postavu, pro kterou si vybrali rasu (elf, trpaslík, půlčík) a povolání (válečník, kněz, zloděj, čaroděj). Následovala příprava před bojem. Po okolí bylo několik skrytých stanovišť a na každém se nalézal kus vybavení (např. zbroj, boty, helma, zbraň,...). Odpoledne nás čekal první, druhý, třetí a i dokonce čtvrtý souboj. Všem se nakonec podařilo porazit všelijaké příšery a nestvůry a za to dostali zaslouženou odměnu. Večer jsme si zahráli pár stolních her a po náročném dni se odvalili do postele.

V neděli nás čekal poslední úkol. Byly objeveny doupata strašlivých oblud. Připraveni na závěrečnou výpravu jsme se na ně vrhli a všechny bez větších problémů porazili. Následovalo vyhlášení nejlepších bojovníků a závěrečný úklid. Autobusem z Bílkovic do Divišova a odtud až do Prahy.

                                                                                                                  Ondra

Fotky z akce zde

 

Návštěva Zoologické zahrady

24.1.2016 - jednodenní pěší výlet

12596790_563464163813249_1694179903_o-kopie.jpgV neděli 24. 1. 2016 jsme se vydali ve složení tří dětí - Jáchyma, Honzy, Eliáše a tří vedoucích - Severky, Dity a Johy do Zoologické zahrady. Dopoledne jsme vyrazili na autobus, poté na metro a znovu na autobus, který nás dovezl přímo před vchod do Zoo. Když jsme vstoupili do areálu, byla nám vysvětlena pravidla celodenní hry a poté jsme vykročili k prvním zvířatům. O vybraných zvířatech nám byly sděleny informace a potom pokládány otázky, za které se následně dostávaly body. Když jsme měli prošlou necelou polovinu Zoo, tak jsme našli pěkné místo na sezení a naobědvali jsme se. Poté jsme zase vstali a pokračovali dál. V dolní části Zoo nás nejvíce uchvátilo nově postavené velemlokárium a pavilon šelem. Pokračovali jsme dál po geostezce, kde jsme se dozvěděli nějaké informace o minulosti naší Země. V horní části jsme navštívili indonéskou džungli a Afriku z blízka. Už se blížil konec, ale ještě před odchodem proběhlo vyhlášení celodenních kvízů. Byly rozdány odměny a ještě jsme stihli shlédnout tématický díl Macha a Šebestové - Návštěva Zoologické zahrady, tím naše návštěva Zoo skončila. 

                                                                                                                 Johy Fotky z akce zde                                                                       

 

Mikulášský výlet 2015

5.12. 2015 - jednodenní pěší výlet

mikulas_foto_k_recenzi.jpgNa Mikulášský výlet vyrazilo deset dětí. V sestavě David, Vojta Ž., Vojta S., Lukáš, Šambi, Vítek, Michal, Filouš, Verča, Tomík jsme vyrazili směr Mirošovice. Z Mirošovic jsme se, už po svých, vydali směr Senohraby a dále na Čtyřkoly. Po cestě jsme se dozvěděli, že Mikuláš pro nás připravil různé úkoly, kterými jsme si měli vysloužit nadílky. Ale nebylo to tak jednoduché... Po úspěšném splnění úkolu dostali děti jen vouchery na jejich nadílky a vyměnit je mohli až na samém konci výletu. Postupně v různých dovednostech jako např. luštění šifer, střelba ze vzduchové pistole, nebo mrštnost, získaly vouchery všechny děti kromě Šambiho, který musel na konci ukázat alespoň umělecké cítění a zarecitovat básničku. Mikulášův posel nám tedy vyměnil naše vouchery za nadílku a my jsme se unavení vrátili zpět do Prahy.

                                                                                                                    PX

Fotky z akce zde

 

Tajemství Petřínské rozhledny

7.11. 2015 - jednodenní pěší výlet 

2015-11-07-02.34.43-1.jpgZačátkem listopadu jsme se vydali odhalit tajemství pražské Petřínské rozhledny. Nejprve jsme měli jet s Verunkou a Jáchymem, ale s radostí se připojil Eliáš a Davídek pod dohledem Filipa, Severky, Dity, Johanky a Štiky. Konečně jsme vyrazili na autobus, do metra a nakonec tramvají přímo pod kopec Petřín. Když jsme začali stoupat, zaujalo nás hřiště kde jsme si dali sváču a trochu si zablbli. Stoupání pokračovalo, až jsme byli konečně nahoře. Naše dobrodrůžo začalo hádankou, která nás přivedla k potrubní poště, ve které byl dopis od vědců, kteří mají svůj velký podzemní komplex přímo v Petřínském kopci. Poprosili nás abychom na povrchu našli ingredience a z nich vytvořili sérum, které odpudí mimozemšťany řítící se na naši planetu. Za každou soutěž jsme získali  jednu ingredienci. Absolvovali jsme také cestu zrcadlovým bludištěm. Všechno jsme splnili na jedničku, sérum dobře namíchali a aplikovali. Zachránili jsme naší planetu a vrátili se v pořádku domů. 

                                                                                                                 Dita

Fotky z akce zde

 

První výlet Nejmladších UFOunů

3.10. 2015 - první cyklovýlet 

img_20151003_140535.jpgV sobotu 3. 10. jsme se sešli na první výlet ve složení: Verča, Honzík V., Filip, Štika, Honza a cestou se přidala i Dita. Po menším nedorozumění na začátku, kdy se Honza ztratil, jsme se vydali směrem Krčský les. Cestou jsme potkali záhadného poutníka, kterému jsme pomohli najít jeho vodu, a on nám za to dal útržky mapy, která říkala, že se na Kunratickém hrádku ukrývá poklad. Mapa k němu byla rozdělena na několik částí, které byly důmyslně ukryty a střeženy. Museli jsme překonat lovce pokladů Štiku Trafiku, skákat po stromech, procházet minovými poli a hledat důmyslně ukryté schránky. Když už jsme měli mapu téměř kompletní a směřovali jsme na Hrádek, přepadl nás loupežník, který nám ukradl kola. Naštěstí neutekl daleko a my jej našli, spoutali a přinutili ho, aby nám vydal poslední kousek mapy.  Poté jsme poskládali dílky mapy k sobě a podle ní jsme našli poklad. Po vydatném odpočinku jsme se vydali zpět na Háje.

                                                                                                                 Honza

Fotky z akce zde