Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzimni_cyklokros_2010_028.jpgJako každým rokem touto dobou proběhly dne 29. 9. 2010 cyklistické závody pro děti pořádané Cykloturistickým oddílem UFO a sponzorované Cyklosportem KERN. Podzimní cyklokros proběhl na tradičním místě v Central Parku u metra Opatov a závodníci podle svého věku jeli od jednoho až po vyčerpávajících deset koleček, kdy každé měřilo přibližně 0,8 km. Letošní, v pořadí již patnáctý ročník, nepřekvapil převratnými změnami trasy (nekonaly se), ale účastí. Ačkoliv podzimní cyklokrosy tradičně navštěvuje méně lidí než jarní, účast více než třiceti závodníků jednoznačně některé ročníky jarních cyklokrosů dohání. Co však bylo nejpřekvapivější v kladném slova smyslu byla dívčí účast. Rekordních jedenáct závodnic dává znát, že s děvčaty je na cyklokrosech třeba počítat výrazně více než doposud. Nejobsazenější jednotliveckou kategorií se však i tentokrát stala chlapecká kategorie Žáci II, kde se dařilo jak členům, tak i nečlenům oddílu UFO. V celkovém součtu účastníků však i Žáky II předčí nejnovější kategorie. Tou je nyní již prestižní Rodinná štafeta, kde se tentokrát o hodnotné dárkové balíčky utkalo celkem pět tříčlenných štafet, což dává dohromady krásných patnáct účastníků.

Ke zdárnému průběhu akce přispělo i počasí, které bylo, pravda, poněkud chladnější a zamračenější, ale především ne deštivé. Protože však deště trvaly v době před závodem, trať byla letos zvláště záludná. Některé zatáčky se totiž změnily v bažinu a nejen vítězové snad pokaždé dojížděli velmi kvalitně „zabahnění“.

Celkově věřím, že závod proběhl úspěšně a líbil se. K dalšímu pokračování zve Cykloturistický oddíl UFO na jaře, kdy nás čeká jarní vydání.

Reportáž: Dafča Fatka, UFO

Foto: Honza Severyn, UFO

  

Partneři Podzimního cyklokrosu 2010:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Stáhněte si:

Podívejte se také na:

 

Náhledy fotografií ze složky Podzimní cyklokros 2010